BCAA jako doskonały suplement diety

Napisany przez dnia Cze 12, 2015 w Nowości | 0 komentarzy

Swoisty boom na rynku suplementacji sprawił, że oprócz ogromnego wyboru produktów, w głowach konsumentów pojawił się mętlik oraz zakłopotanie. Wybór odpowiedniego dla siebie produkty bez posiadania elementarnej wiedzy stanowi nie lada wyzwanie. Patrząc przez pryzmat tego, że każdy suplement powinien być stosowany wedle określonych celów, warto znać walory danego suplementu. Co więcej, spora część suplementów zasługuje na miano uniwersalnych, a co za tym idzie z powodzeniem mogą być stosowane w różnych dziedzinach sportu. Jednym z takich produktów niewątpliwie jest BCAA.

BCAA z ang. „branched chain amino acids”, co oznacza aminokwasy rozgałęzione. Aminokwasy te odgrywają kluczową rolę dla osób trenujących zarówno siłowo, jak i wytrzymałościowo. Każdy trening powoduje wypłukanie rezerw glikogenu z mięśni, a co za tym idzie – to idealny czas na suplementację BCAA.

Sezon letni na dobre zagościł za naszymi oknami, co oznacza, że wielu z Was jako priorytet postawiło (lub jeszcze postawi) redukcję zbędnych kilogramów oraz tkanki tłuszczowej. Ograniczona podaż kalorii oraz makroskładników w diecie odbija się na naszym samopoczuciu. Co więcej, połączenie tego z treningiem siłowym oraz treningami cardio czy interwałowym, powoduje to, że nasz organizm zwyczajnie się męczy. Należy dodać, że owo zmęczenie odczuwalne jest nie tylko w aspekcie fizycznym np. poprzez bolesność mięśniową, ale i przez tzw. „zmęczenie ośrodkowe”, czyli zmęczenie naszego układu nerwowego, który w naszym organizmie odgrywa szereg kluczowych ról. Suplementacja BCAA wpływa na normalizację wspomnianych procesów, a co za tym idzie – wpływa na aspekt regeneracji, który jest jednym z kluczowych czynników warunkujących sukces w jakimkolwiek sporcie.

Dlaczego BCAA jest nazywane suplementem uniwersalnym? Przede wszystkim dlatego, źe relatywnie wpływa na jeden z podstawowych obszarów (obok diety oraz treningu), jakim jest regeneracja. Każdy, kto kiedykolwiek odczuł skutki przetrenowania, wie, że ten stan negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, a co za tym idzie na jakość treningów, a finalnie na osiągane rezultaty.

Bagatelizowanie wpływu regeneracji w sporcie to jeden z podstawowych błędów adeptów sportu, niezależnie od uprawianej dyscypliny. Wiele osób początkowo żyje w przekonaniu, że żywienie oraz suplementacja nijak mają się do osiąganych rezultatów, a podstawą jest trening, nader często przeładowany i przekombinowany. Należy pamiętać, że połączenie obszarów, jakimi są dieta, trening oraz regeneracja, pozwala na osiąganie rezultatów w pełnym tego słowa znaczeniu.

Polecamy zakupy w sklepie KFD http://sklep.kfd.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)