Charakterystyka koszalińskiego rynku pracy

Napisany przez dnia Wrz 30, 2012 w Teksty | 0 komentarzy

Miasto Koszalin to dziś doskonale rozwinięty, 100-tysięczny ośrodek z dużym zapleczem edukacyjnym, rozrywkowym i kulturowym. Jedno z największych miast Pomorza Środkowego oferuje także rosnący i dobrze chłonący młodych ludzi rynek pracy.

W tej publikacji wyjaśniamy, gdzie warto szukać pracy w Koszalinie, jak skutecznie przebierać w ofertach i jak nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Od czego zacząć? Przeszukujemy lokalne ogłoszenia o pracę

koszaliński rynek pracyWiększość dostępnych na rynku ofert znajdziesz przede wszystkim w koszalińskich serwisach informacyjnych. Polecić możemy Ci kilka różnych miejsc, ale na nasze wyróżnienie zasługuje przede wszystkim projekt Infokoszalin.pl, prowadzący osobny dział, z którego dowiesz się jaka praca w Koszalinie może Cię usatysfakcjonować. Strona umożliwia przeglądanie ogłoszeń na ekranie monitora, ale kompletny, dostępny w tym miejsc dokument możesz sobie także wydrukować na papierze.

Polecamy także na przejrzenie dostępnych portali ogłoszeniowych, chociaż trudno jednoznacznie określić, że znajdziesz na nich wyłącznie świeże propozycje podjęcia pracy. Możesz skorzystać także z lokalnej prasy, w tym tygodnika i dziennika lub wybrać się do miejscowego Urzędu Pracy i tam próbować swoich sił.

Dla osób, które uczą się w Koszalinie jest kilka innych, ciekawych propozycji. Przede wszystkim targi pracy, których organizacją zajmuje się Politechnika Koszalińska. Co roku przy ul. Śniadeckich lokalni przedsiębiorcy spotykają się ze studentami kierunków technicznych, proponując im nawiązanie trwałej współpracy tuż po otrzymaniu dyplomu do ręki. To doskonały sposób także na zapoznanie osób z Twojej branży – na tarach masz szansę na spotkanie studentów o podobnych pasjach, dlatego warto rozszerzać swoje znajomości; być może uda Ci się wpaść na inowacyjny pomysł biznesowy lub po prostu założyć własną działalność gospodarczą.

Jeśli nie będziesz miał okazji wybrać się na tegoroczne targi – skorzystaj z wirtualnego Biura Karier www.kariera.koszalin.pl i zapoznaj się z bieżącymi propozycjami nieodpłatnych staży i warsztatów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (2 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +2 (z 2 głosów)