Ciekawa rozrywka

Napisany przez dnia Paź 23, 2015 w Nowości | 0 komentarzy

Jest znaną grą karcianą, o której pierwsze wzmianki pojawiły się w 1834 roku. Jej podwaliny stanowi niemiecka gra z XV wieku. W kolejnych wiekach trafiała do innych krajów Europy, gdzie była modyfikowana i ulepszana. Zaczynano grać większą ilością kart, wprowadzano nowe układy i wersje gry. Rozwój gry sprawił, że znamy ją w obecnej wersji, czyli takiej, w której figurują 52 karty i jej celem jest wygranie żetonów innych uczestników dzięki skompletowaniu najwyższego układu kart. O jaką grę karcianą chodzi?

Jest to oczywiście poker. W grze tej wyróżniamy układy, które są hierarchizowane od najsilniejszego do najsłabszego. Układ jest najsilniejszy, gdy najmniejsze jest prawdopodobieństwo jego wystąpienia. Takim układem jest poker królewski, na który składają się karty tego samego koloru o wartościach: as, król, dama, walet, dziesięć. Następny w kolejności jest zwykły poker, gdzie również występuje jednolity kolor kart, lecz ich kolejność nie musi zaczynać się od asa. Mogą to być na przykład: siedem, osiem, dziewięć, dziesięć, walet. Niżej od pokera tradycyjnego jest kareta, w której należy skompletować 4 karty o tej samej wartości, np. 4 damy lub 4 asy. Następny jest full, składający się z pary oraz trójki (opisanych poniżej). Fullem będą więc np. trzy damy oraz para króli. Tuż po nim w hierarchii układów jest kolor, czyli po prostu pięć dowolnych kart o tym samym kolorze, np. karo. Kolejnym układem jest strit, który składa się z pięciu kart następujących po sobie, np. trzy, cztery, pięć, sześć, siedem. Jednym z ostatnich układów jest trójka składająca się z trzech kart o tej samej wartości, np. trzy asy. Później występują dwie pary, czyli np. dwie damy oraz dwa asy. Przedostatnią jest para, czyli np. dwa króle, a najsłabszym układem jest wysoka karta, czyli po prostu brak jakiegokolwiek z powyższych układów, po amatorsku nazywany “nic”.

Poker traktowany jest jako gra hazardowa, dla wielu osób jednak jest to przede wszystkim gra strategiczna. Od lat organizowane są turnieje pokerowe (w wielu europejskich kasynach), gdzie oglądać możemy rozmaite strategie ogrywania innych uczestników. Najpopularniejszym jest tak zwany blef, czyli “podpuszczanie” graczy np. przez pewną siebie minę lub podbijanie stawki. Mając bardzo słaby układ można pokusić się o ryzyko i wprowadzić graczy w błąd, poprzez sprawianie wrażenia mocnego i silnego gracza. Niestety blef może skończyć się także fiaskiem i srogą przegraną, bo uczestnicy turniejów nieczęsto dają sobą manipulować. Turnieje pokerowe to fascynująca rozrywka i pokaz największych umiejętności nie tylko karcianych, lecz jak się okazuje – także aktorskich.

ciekawa rozrywka

Równie popularne są rozgrywki pokerowe w sieci, w tzw. pokerroomach. Ponieważ jest bardzo dużo różnych pokerroomów, to warto najpierw zapoznać się z ich wyglądem, ofertą czy bonusem na grę jaki oferują. Tutaj sprawdzimy jeden z najpopularniejszych pokerroomów w sieci.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)