Czysta kalkulacja

Napisany przez dnia Lut 8, 2016 w Nowości | 0 komentarzy

Gdy byłem na studiach jedną z moich ulubionych rozrywek, której oddawałem się w towarzystwie innych studentów, była gra w pokera. Graliśmy na bardzo niskie stawki: zasada była taka, że wymienialiśmy pięciozłotową monetę na pudełko zapałek, które zastępowały nam żetony. Mogliśmy dzięki temu grać godzinami bez ryzyka utraty większej ilości gotówki. Oczywiście były też inne gry karciane, jak tysiąc, kanasta czy brydż, jednak zdecydowanie najbardziej lubiliśmy właśnie tę pierwszą.

Nigdy nie miałem okazji grać o duże stawki. Jeśli mnie pamięć nie myli, najwyższa pula w grze, w której uczestniczyłem, wynosiła coś koło 30 zł, może nieznacznie więcej. Byłem niezłym graczem, choć na pewno nie wybitnym. Nigdy też nie przyszłoby mi do głowy, aby uczynić z tej gry sposób na życie – zbyt często dawałem się wpuścić w maliny graczom sprytniejszym i bardziej doświadczonym od siebie, żeby ryzykować w ten sposób.

kraków - miasto studentówNa Krakowskim Rynku Studentów Nigdy Nie Brakuje.

Gdy na kanale Eurosport zaczęto pokazywać turnieje pokerowe, oglądałem je z wypiekami na twarzy. Zgłębiałem taktykę najlepszych, uczyłem się obliczać prawdopodobieństwo wygrania danej partii. Szybko zauważyłem, że najczęściej wygrywają nie ci, którzy dostali dobrą kartę, ani nawet nie ci, którzy potrafią stosować podczas gry psychologię, ale po prostu ci, którzy szybko i dobrze liczą. Naturalnie dobra karta, ani umiejętność czytania twarzy przeciwnika na pewno nie przeszkadza, jednak ośmielę się twierdzić, że to nie one stanowią esencję tej gry.

Znamienne jest, że w dzisiejszych czasach mistrzów nie kształtują już kasyna, ale gry online, które kuszą nas oferując rozmaite promocje pokerowe – williamhillbonusy.pl. Podczas partii rozgrywanej przez internet nie widzimy przeciwnika, nie mamy możliwości obserwowania jego odruchów, teoretycznie więc różnica pomiędzy rozgrywką online i rozgrywką w realu powinna być ogromna. Jednak gracze, dla których poker nie jest już rozrywką, ale głównym źródłem dochodu, po prostu potrafią nad odruchami panować.

Jedyne co pozostaje to chłodna kalkulacja. Potrzebne są więc dokładnie te same umiejętności, co podczas gry online.
Od czasu studiów nie grałem w pokera, od kiedy nie mam w domu telewizji kablowej – nie oglądałem też turniejów. Można zatem powiedzieć, że gra ta była u mnie przejściowa. Pobawiłem się na studiach i na tym póki co koniec. Choć dobrze jednak wspominam studia i Kraków, czyli czasy, w których ta gra była w moim życiu obecna i nie wykluczam, że jeszcze kiedyś zagram przez internet.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)