Dalszy postęp technologiczny powodem zmian na rynku komputerów

Napisany przez dnia Gru 11, 2012 w Teksty | 0 komentarzy

Rynek elektronicznych urządzeń przenośnych nieustannie ewoluuje. Sprzęt komputerowy, który mogliśmy kupić dwa, trzy lata temu jest już przestarzały.

Nie tak dawna premiera urządzeń takich jak tablet firmy Apple, czy popularny telefon od tej samej firmy doprowadziły do większego zainteresowania konsumentów rynkiem mobilnym.

Dzięki znacznemu rozwojowi technologicznemu tego segmentu jesteśmy świadkami pełnej miniaturyzacji poszczególnych podzespołów i całych komputerów. Za sprawą wykorzystywanych metod mikroprocesorowych obecne przenośne komputery pozwalają na wielokrotnie szybszą pracę niż miało to miejsce jeszcze jakiś czas temu.

Coraz popularniejsze tablety

Gwałtowny wzrost sprzdaży tabletów można przypisać wielu czynnikom. Jednym z nich może być znaczne spopularyzowanie tego sprzętu przez milośników marki Apple, drugim powodem może być obniżenie cen i zwiększenie funkcjonalności tego typu urządzeń. Za sprawą stale taniejącego internetu mobilnego możliwe również stało się swobodne korzystanie z tych urządzeń w podróży przy pełnym wykorzystaniu możliwości jakie daje internet.

Smartfony atakują

Nie mniejszą popularnością cieszą się smartfony, które od przeciętnych telefonów używanych przez nas jakieś cztery lata temu również znacznie się różnią. Kiedyś kojarzone z czarnobiałym monochromatycznym ekranem i słynnym wężem obecnie dorównują możliwościom i funkcjonalnościom przeciętnemu laptopowi.

Co stanie się z laptopami

Właśnie mocny rozwój tabletów i smarfonów doprowadził do zachwiania na rynku sprzedaży laptopów. Przeciętni użytkownicy oczekujący od swojego sprzętu niewiele zrozumieli, że do przeglądania Facebooka i sprawdzania poczty nie potrzebują wielkiego (w stosunku do smartfona czy tabletu) laptopa.

Producenci laptopów stoją przed nie lada wyzwaniem. Dalszy  rozwój laptopów jest ograniczony ze względu na brak konieczności ich wymiany na nowsze jednostki. Właściciele obecnych laptopów posiadają już praktycznie wszystkie funkcjonalności i jedynym z powodów wymiany laptopa na nowy jest jego zepsucie.

Niektórzy upatrują dalszy rozwój tych komputerów w różnego rodzaju rozwiązaniach łączonych. Połączenie laptopa, tabletu i smartfona w jedno to jedna z nowości targów technologicznych z tego roku. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie jednocześnie z kilku urządzeń a przy tym łączenie ich w całość dając wrażenie spójności.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)