Dobrodziejstwo aptek i drogerii – niskie ceny i świetna jakość.

Napisany przez dnia Gru 19, 2014 w Nowości | 0 komentarzy

W dobie światowego kryzysu, również nasz kraj został dosięgnięty przez pewne cięcia budżetowe. Ludzie zarabiają coraz mniej, a przynajmniej tak to wygląda, jeżeli spojrzymy na sprawę z dystansu. Niestety leczyć musimy się praktycznie wszyscy, no i oczywiście każdy z nas chciałby jednocześnie dobrze wyglądać. Porównanie cen kosmetyków i leków do naszych zarobków sprawia, że nagle okazuje się, iż w naszym kraju nie jest tak różowo jak niektórzy mogliby sądzić. Standardowa apteka nie oferuje nam przecież pewnego zdrowia, ale ceny stawia sobie dość wysokie i to powoduje, że część ludzi może być mocno niezadowolona.

Tak samo drogeria, mimo, że w dzisiejszych czasach te miejsca powstają jak grzyby po deszczu, to trzeba sobie uzmysłowić, że ich ceny daleko odbiegają od tego, co zwykliśmy sądzić o sprawiedliwym doborze między zarobkami, a tym, co wydajemy. Na szczęście dzisiejsza apteka powoli się zmienia, zaczyna być miejscem bardziej przyjaznym dla klienta, nie tylko dla tego, kto ją posiada. Duże apteki mające wiele filii w całym kraju, są sobie w stanie pozwolić na pewne obniżki cen i jeżeli porównamy je z cenami wyjściowymi, to nagle okaże się, że rzeczywiście możemy sporo zaoszczędzić. Gorzej ma się apteka, która umiejscowiona jest w małej miejscowości. Jeżeli jest jedynym tego typu punktem w okolicy, to całkiem normalne jest, że ustala sobie bardzo wysokie ceny, a ludzie nie mają wyboru, płacą bo pewnych rzeczy przecież potrzebują. Każda drogeria działa również na tej samej zasadzie. W tych większych możemy spodziewać się bardzo niskich cen, a dodatkowo szerokiego asortymentu kosmetyków, który sprawia, że każda osoba, bez względu na dostępne fundusze, może sobie wybrać coś dla siebie. Im punkt mniejszy, tym zazwyczaj mniejszy wybór, no i oczywiście gorsza jakość sprzedawanych produktów. Mała drogeria może bowiem często sprzedawać kosmetyki, które są już po terminie, albo których termin ważności już się zbliża.

Ten stan rzeczy spowodowany jest tym, że mniejsza liczba klientów równa się rzadszym dostawom towaru i tym samym możemy nabyć coś, co wystawiono na półki wiele miesięcy temu. Zachęcamy do robienia zakupów w większych miejscach, mamy wtedy bowiem pewność, że i ceny będą niższe i to, co nabędziemy, będzie miało lepszą jakość. Dodatkowy szeroki wybór również jest niezwykle istotną sprawą, chodzi przecież o to, że możemy swobodnie manewrować wśród różnych producentów i składów i wybierać to, co naszym zdaniem sprawdzi się najlepiej. Duża drogeria zaoferuje nam znacznie więcej odmian kosmetyków, tak samo jak duża apteka, w której będziemy mogli nabyć tańsze zamienniki niektórych lekarstw. To wszystko wbrew pozorom jest bardzo ważne, bo jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak często robimy zakupy w takich miejscach, to okaże się, że wybierając mądrze, możemy sporo zaoszczędzić w skali roku. Wszystko to zmierza w kierunku poprawy naszego domowego budżetu, swoistego załatania w nim dziur, ale jednocześnie posiadania dobrych jakościowo produktów, których oczekujemy.

źródło: http://zikoapteka.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)