Edukacyjne gry online. 5 propozycji, które ułatwią Twojemu dziecku naukę

Napisany przez dnia Lip 25, 2017 w Nowości | 0 komentarzy

O tym, jak ważny jest prawidłowy rozwój dziecka wie niemal każdy, ale co zrobić, jeśli maluch nie potrafi oderwać się od ekranu tabletu czy smartfona? Jest na to jeden sposób: ograniczenie czasu spędzanego przy urządzaniu oraz wybór takich gier, które przy okazji Twoją pociechę czegoś nauczą.

Przyjazne, proste, kolorowe i bez przemocy

Z pewnością starasz się uchronić swoje dziecko przed strasznymi realiami naszego świata, dlatego też chcesz kontrolować to, co przegląda w sieci, niezależnie od tego, czy ma 3 latka, 5 lub za miesiąc skończy 9. Kontrola rodzicielska to nic złego.

1. Papa Smerf dobry na pamięć

W sieci znajdziesz mnóstwo gier typu memory, które sprawiają, że dziecko ćwiczy swoją pamięć, a dodatkowo poznaje wygląd i zastosowanie różnych przedmiotów. W grze „Masz pamięć jak Papa Smerf?” Zadaniem Twojej pociechy będzie kontrolowanie stanu laboratorium, w którym na podłodze leży wiele przedmiotów. Po zgaszeniu światła przybywa po jednym przedmiocie, a zadaniem dziecka jest odgadnięcie, która to rzecz. Gra uczy spostrzegawczości.

Papa Smerf

2. Szybka nauka języka angielskiego

Jak wiadomo, dzieciom nauka jakiegokolwiek języka przychodzi znacznie szybciej niż dorosłym, dlatego od najmłodszych lat należy dbać o to, by miały kontakt chociażby z angielskim, im szybciej zaczną wyłapywać konkretne słówka, tym lepiej.

W grze „Angielski z Puchatkiem” zadaniem Twojego malucha będzie monitorowanie nazwy przedmiotu i dopasowanie do niego odpowiedniego obrazka, który pojawia się nad postaciami: Króliczkiem, Tygrysem i Sową. Ta metoda nauki języka pozwoli dziecku wzrokowo zapamiętać powiązanie pomiędzy słowem a przedmiotem – czytamy w Game Pine.

3. Liczenie figur, czyli trochę matematyki

Jak wiadomo, liczenie przydaje się w każdej dziedzinie życia, warto zadbać o to, by Twoje dziecko od najmłodszych lat miało kontakt z liczbami, cyframi i liczeniem. Do wyboru masz grę w której dziecko liczy figury i w późniejszym etapie wskazuje cyfrę, która oznacza ich ilość. Ten rodzaj rozgrywki uczy dziecko rozpoznawać figury i je sumować. W innej wersji gry maluch może po prostu poznawać nazwy figur poprzez kliknięcie w którąś z nich.

4. Gra poznawcza – „Teatrzyk”

Dzieci są mistrzami w udawaniu i improwizowaniu, dlaczego więc im tego nie ułatwić? W grze „Teatrzyk” zadaniem Twojej pociechy będzie dopasowanie dekoracji, mebli, dodatków do odpowiednich pór: dzień i noc. Dziecko zaznajomi się ze słownictwem związanym z porami dnia i teatrem, co pomoże mu rozwinąć mowę o nowe słowa. Gra charakteryzuje się przepiękną grafiką i prostą obsługą.

5. Dbanie o higienę jest bardzo ważne, nie należy o tym zapominać!

Jak pomóc dziecku w obowiązku utrzymywania higieny jamy ustnej? Poprzez grę! „Mycie ząbków” to gra, w której zadaniem Twojego dziecka będzie czyszczenie zębów zwierzątkom. Dziecko nauczy się podstawowych zasad podczas szczotkowania, ale również poćwiczy koordynację ruchową.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)