Enduro, a może basejumping? Jaki sport ekstremalny dla mężczyzny?

Napisany przez dnia Wrz 25, 2016 w Nowości | 0 komentarzy

Gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości, który ze sportów ekstremalnych jest dla ciebie, to dziś przychodzimy z odpowiedzią i przedstawiamy najbardziej hardcorowe inspiracje. Wśród nich m.in. ice cross, hard enduro i basejumping. Gotowy? No to czas, start!

Te sporty ekstremalne powinien znać każdy facet

Miejsce numer 1: Hard enduro / MX / Motocross

Yamaha WR 250 fotografia

Czas najwyższy skończyć z dotychczasowymi przyzwyczajeniami i przesiąść się ze swojego ulubionego roweru MTB na coś zdecydowanie mocniejszego. Zdecyduj się na KTM EXC albo SXC i ruszaj na podbój ostrego terenu. Pamiętaj tylko o odpowiedniej ochronie ciała – pas nerkowy, buzer, ochraniacze kolan i łokci + dobre rękawice z panelami na kostkach to absolutne minimum.

Motocross i enduro polecamy szczególnie mieszkańcom wschodniej i południowej Polski, tj. tam, gdzie występuje b. wysokie zróżnicowanie terenu. Jazda szutrową ścieżką po pomorzu nie wydaje się nam szczególnie satysfakcjonująca. Naprawdę.

Miejsce numer 2: Walka na pokrytym lodem torze, czyli dlaczego właśnie ice cross

Mimo że ice cross to raczej trudno dostępna dyscyplina sportu, do gustu przypadnie na pewno wszystkim tym, którzy na miejskim lodowisku pojawiają się przynajmniej kilka razy w ciągu jednego sezonu.

Sam ice cross sprowadza się do pokonania w jak najkrótszym czasie toru z przeszkodami w pełnym rynsztunku zawodnika hokejowego. Ostry tor przeszkód, hopy i duża prędkość gwarantowane. Wysoki poziom adrenaliny zresztą też.

Miejsce numer 3: Jazda na saniach typu skeleton

Mistrzami skeletonu są przede wszystkim Szwajcarzy, Kanadyjczycy, Brytyjczycy, Niemcy i Rosjanie. Nie bez powodu – w Polsce skeleton jest traktowany jako dyscyplina drugiej kategorii, stąd niewiele torów, na jakich można uprawiać tę dyscyplinę sportu. Ale jeśli wybierzesz się do Stanów Zjednoczonych, koniecznie tego spróbuj. Rekordowo wysoka prędkość dochodząca do ponad 120 km/h to coś, czego nie zapomina się do końca życia.

Miejsce 4: Basejumping dla prawdziwych twardzieli

Co prawda na liście najpopularniejszych miejsc, z jakich można oddawać skoki, nie ma Polski, ale jeśli chcesz, możesz zacząć od Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, albo okolicznej stacji nadawczej radia, telewizji i internetu LTE. Uważaj tylko na siebie, pierwsze loty wskazane tylko pod pełną asekuracją instruktora.

Miejsce 5: River running – zmierz się z rwącym potokiem

Jeśli nie czujesz się na siłach, a ani enduro ani skeleton nie wpadają ci w ucho, postaw na kajakarstwo górskie – szczególnie, jeśli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego w górach. Bo na pomorzu twój kajak znudziłby cię na śmierć.

* Fotografia w tym materiale dostarczona przez Enduro 7

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)