Hazard w naszym życiu

Napisany przez dnia Sty 6, 2011 w Teksty | 0 komentarzy

Uznawany za współczesny rodzaj uzależnienia hazard może mieć również bardziej ludzkie oblicze. Wszyscy uznają hazard za rzecz, której należy się wystrzegać. Często działa on podobnie jak różnego rodzaju używki, mianowicie uzależniająco. Człowiek wchodząc do kasyna po raz pierwszy jest skołowany. Sam nie wie w co może zagrać. Najczęściej również właściciele kasyna, krupierzy i inni widząc takiego zbłąkanego potencjalnego klienta próbują zachęcić go do przyłączenia się właśnie do ich gry.

kasyno6Strategią wciągnięcia prostego człowieka do hazardowej gry jest pozwolenie mu wygrania kliku pierwszych kolejnych gier. Nabiera pewności siebie, wierzy, że sprzyja mu szczęście i decyduje się na zwiększanie stawek. W przypadku ludzi o bardzo słabej sile woli podbijanie stawek przez współgraczy może doprowadzić do tak wielkiego zaślepienia, że w mgnieniu oka straci on całą gotówkę z jaką przyszedł do kasyna. Natomiast jeżeli dana osoba potrafi zachować trzeźwy umysł w wielu stresujących sytuacjach poradzi sobie również w takowej. Opanowanie nerwów w odpowiedniej sytuacji i nie dopuszczenie do głosu swojej fantazji bardzo często są cenną cechą dobrego hazardzisty. Należy wiedzieć w którym momencie się wycofać. Podsycanie nastrojów przez gapiów kiedy gra idzie w duże kwoty wywiera presję. Człowiek stara sobie wtedy wmówić, że to jest jego szansa. Niestety, brak doświadczenia i naiwność prowadzą do przegranej. Po tym, jak dotrze to do rozumu ofiary zdaje on sobie sprawę z tego, że po prostu wpadł w sidła hazardu, który bezdusznie wykorzystał go do cna. Najgorzej jest w przypadku, kiedy podchodzimy do stołu przy którym siedzą tak zwani starzy wyjadacze, czyli ludzie doświadczeni, którzy przegrali jak i wygrali wielkie pieniądze. Wtedy jesteśmy zdani na ich łaskę.

Jeżeli los oszczędził nas i mamy do czynienia z ludźmi honoru nie puszcza nas z pustymi kieszeniami. Natomiast w przypadku bezgranicznych hazardzistów skorych na pieniądze możemy być pewni, że wyduszą z naszych portfeli każdy pieniądz.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.1/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)