Historia Hondy kryje w sobie wiele tajemnic. Dziś odkryjemy przynajmniej…

Napisany przez dnia Paź 19, 2017 w Teksty | 0 komentarzy

Czy wiesz, że Honda produkuje swoje samochody nie tylko na terenie Japonii, ale i w Stanach Zjednoczonych? Jeśli nie, to dziś mamy dla ciebie jeszcze kilka innych, zaskakujących faktów z historii tej japońskiej marki. Gotów? Zapinaj pas! Jedziemy.

7 faktów na temat Historii, o których pewnie nie wiesz

Fakt 1: Honda produkuje nie tylko na terenie Japonii

Być może jeszcze tego nie wiesz, ale Honda ma swoje zakłady produkcyjne nie tylko w Japonii (choć przede wszystkim), ale i m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie koncern odnotowuje rekordową sprzedaży modelu Accord (tak, tego, z którego Honda wycofała się z Europy).

Fakt 2: Motocykle i samochodowy to nie wszystko

Honda ma znacznie szersze portfolio niż sądzisz. Koncern ma w swojej ofercie także samoloty, pojazdy terenowe, rowery górskie, kosiarki spalinowe do trawy, ogniwa słoneczne, skutery wodne oraz wiele innych.

Honda Civic

Silniki Hondy zasilają także agregaty prądotwórcze oraz łodzie i motorówki (silniki zaburtowe o różnych pojemnościach).

Co więcej – od lat 80. Honda ma swój wkład w robotykę humanoidalną. Ich robot ASIMO jest dziś prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym technologicznie robotem w swojej klasie – mówią nam eksperci z Motogar.pl.

Fakt 3: To jest innowatorem. Jako pierwsza wprowadziła napęd 4×4 do auta osobowego

Tak, to właśnie nikt inny, a właśnie Honda jako pierwsza wprowadziła napęd na cztery koła do auta osobowego. Była nią oczywiście Honda Prelude.

Fakt 4: Każdego roku z taśm produkcyjnych Hondy schodzi 14 milionów silników

Co daje Hondzie pozycję absolutnego lidera na świecie. Żaden koncern nie ma takiego bagażu doświadczeń w produkcji jednostek napędowych, co Japończycy.

Fakt 5: Pierwszy motocykl Hondy miał silnik o pojemności niespełna 100 cm sześciennych

Nazywał się Honda Dream Type D i nie cieszył się szczególnym powodzeniem wśród klientów. To przede wszystkim za sprawą niskiej kultury pracy dwucylindrowego silnika. Problematyczna w obsłudze miała okazać się także zamontowana w Dream Type D półautomatyczna skrzynia biegów.

Fakt 6: Historia Hondy zaczęła się tuż po II wojnie światowej

Honda powstała dokładnie w 1946 r. i pierwotnie koncentrowała się nie tylko na produkcji, ale i naprawach motocykli. Dopiero w dwa lata później Honda zdecydowała o opracowaniu własnych jednostek napędowych.

Fakt 7: Civic był pewnym przełomem w historii marki

Civic okazał się strzałem w dziesiątkę. Honda sprzedała pierwszą generację tego modelu w spektakularnych nakładach; auto pojawiło się w salonach sprzedaży w 1972 r. i w swoim czasie było jednym z najoszczędniejszych aut osobowych dostępnych w USA.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)