Imprezy integracyjne dla firm.

Napisany przez dnia Paź 27, 2015 w Teksty | 0 komentarzy

Niedawno zostały przeprowadzone liczne badania z których wynika, że aż 70% zatrudnionych w wielkich koncernach i przedsiębiorstwach uważa, że bardzo istotne są dobre relacje pomiędzy poszczególnymi współpracownikami. Co interesujące ankietowani za jeden z najbardziej skutecznych sposobów na ich podtrzymywanie, uznają wszelkiego rodzaju imprezy firmowe i wspólne wyjazdy pracownicze. Większość pytanych liczy na co najmniej dwa lub trzy takie spotkania w roku, podczas których mogliby spędzić ze sobą trochę czasu w bardziej luźnej i przyjemnej atmosferze niż na co dzień w pracy.

Powszechnie uznaje się, że organizowanie takich eventów bardzo pozytywnie wpływa na satysfakcję z pracy, produktywność, a także na postrzeganie samego pracodawcy wśród zatrudnionych. W dużym stopniu buduje również pewnego rodzaju lojalność wobec danej firmy.

7914623918_691c793cdd_z

Obecnie wyjazdy integracyjne czy imprezy firmowe organizują często wyspecjalizowane w tego typu usługach przedsiębiorstwa i agencje np paintball-malopolska.pl. Zajmują się one zwykle m.in organizacją wycieczek, obozów czy bankietów lub eventów promocyjnych jakiegoś produktu. Fachowcy pracujący w takiej firmie planują dokładnie scenariusz danego przedsięwzięcia, a następnie starają się wcielić go w życie, dbając przy tym o każdy szczegół. Może to być przygotowanie niezbędnych rekwizytów, dekoracji, wyposażenia elektronicznego, a także zamówienie jedzenia i alkoholu. Agencje takie często mają też swoich podwykonawców, którzy zajmują się rekrutacją hostess, fotomodelek, kelnerów czy muzyków.

Im znaczniejsze środki przekaże przedsiębiorca na organizację całego przedsięwzięcia, tym może pozwolić sobie na atrakcyjniejsze lokacje oraz atrakcje podczas samej imprezy. Ważna jest również pora roku w jakiej jest planowany wyjazd bądź przyjęcie. Wiadomo przecież, że w czasie zimy będzie ciężko o event pod gołym niebem. Naturalnie oprócz wszystkich już wspomnianych wcześniej warunków, najwięcej do powiedzenia będzie miał sam klient firmy organizującej imprezę. Oczekiwania z ich strony są nierzadko zadziwiające i niełatwe do zrealizowania, ale organizatorzy wydają się coraz lepiej przygotowani nawet na te najbardziej szalone idee swoich kontrahentów. W większości jednak imprezy firmowe czy okolicznościowe odbywają się w standardowych miejscach typu modny lokal w centrum miasta, klub ze striptizem, dobra restauracja czy hotel. Lokalizacje takie jak ekskluzywne hotele w Dubaju czy kasyna w Monaco, są zarezerwowane raczej dla ścisłej czołówki światowych korporacji. W Polsce największym powodzeniem niezmiennie cieszy się Warszawa, Kraków, Sopot czy Zakopane.

Na ocenę danej imprezy czy wyjazdu wpływ ma niewątpliwie to w jaki sposób i czy w ogóle zaplanowano atrakcje w ich trakcie. Firma organizująca takie eventy doskonale z reguły wie, że niezbędna w trakcie spotkania jest nie tylko duża ilość alkoholu czy smacznego jedzenia, ale także musi pojawić coś co przykuje uwagę gości i zapewni im dobrą rozrywkę. Dlatego na takie imprezy zapraszani są muzycy, kabareciarze, a w zasięgu każdego gościa jest stół do bilardu, parkiet taneczny, gokarty, kajaki czy sprzęt do paintball’ a.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)