Internet i poker

Napisany przez dnia Cze 3, 2011 w Teksty | 0 komentarzy

Nie od dziś Internet jest prawdziwym królestwem gier. Można rozegrać w nim wirtualne pojedynki zarówno w grach strategicznych, RPG czy akcji, ale i zagrać w gry posiadające swoje standardowe, planszowe bądź karciane odpowiedniki. Wśród tych pierwszych niepodzielnie królują scrabble, natomiast wśród drugich poker. Obecnie istnieje wiele specjalistycznych serwisów, zajmujących się prowadzeniem i nadzorowaniem rozgrywek. Zwykle wymagana jest rejestracja na nich, a gry przeprowadza się online.

poker allin

Największy na świecie portal pokerowy, cieszący się dobrą sławą i zrzeszający ponad 23 miliony użytkowników, to amerykański serwis PokerStars. Ten wprowadził na rynek ostatnimi laty szkołę pokera IntelliPoker. Użytkownicy są w stanie wziąć w niej udział w całości przez Internet, aby poznać podstawowe i bardziej wyrafinowane zasady gry, a także konkretne strategie rozgrywania tur. Właściwa strategia bowiem, podobnie jak umiejętności matematyczne czy psychologiczne wyczucie w pokerze w kasynach, jest jedną z najważniejszych dróg do osiągnięcia wygranej. Polscy internauci na portalu szkoły pokera IntelliPoker mają do wyboru szereg kursów zróżnicowanych pod kątem zainteresowań gracza i jego zaawansowania. Oferowane są kursy podstawowe dla szkolenia nowych graczy, którzy być może wcześniej nie zajmowali się zbyt intensywnie pokerem. Drugi kurs obejmuje główne zasady, których poznanie jest niezbędne, zanim zacznie się uczyć poszczególnych strategii i grać na prawdziwe pieniądze. Kurs ten jest doskonały dla graczy pragnących grać w klasyczne Texas Hold’em bądź też Omaha czy Razz.

Na portalu dostępne są również dwa kursy turniejowe. Pierwszy z nich to Fixed Limit Hold’em, który to jest doskonałym rozwiązaniem dla początkujących, gdyż istnieją w nim konkretnie wyznaczone limity zakładów, przez co mało wprawieni gracze nie muszą wiele ryzykować. Drugim kursem turniejowym jest Turniej Sit & Go, najszybsza i pasjonująca forma gry turniejowej. Partie trwają zazwyczaj krócej niż godzinę.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.0/10 (18 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)