Jak kupić mieszkanie na kredyt?

Napisany przez dnia Sie 29, 2014 w Nowości | 0 komentarzy

Kredyty hipoteczne to współcześnie najpowszechniejsze sposoby finansowania kupna różnego rodzaju nieruchomości. Kredyt hipoteczny jest zazwyczaj kredytem udzielanym przez bank zwykle na bardzo wiele lat. To standardowy i ciągle często przydzielany kredyt długoterminowy w Polsce. Z pewnością większość ludzi nie może samodzielnie kupić domu czy mieszkania z własnych środków. Kredyt hipoteczny to bardzo często idealne i jedyne rozwiązanie.

Kredyty hipoteczne są najczęściej zabezpieczane przez hipotekę, stąd właśnie ich określenie. Przyznawane są na stosunkowo duże sumy pieniężne, z tego powodu banki przeważnie niezwykle dokładnie sprawdzają zdolność kredytową osób starających się o pieniądze na kupno domu, mieszkania albo też innej nieruchomości. Kredyty na nieruchomości udzielane są zazwyczaj na bardzo wiele lat, jednakże najkrótszy okres, na jaki możemy uzyskać kredyt hipoteczny to pięć lat.

Kredyty hipoteczne dzielą się na kilka rodzajów. Najczęściej dzieli się je ze względu na walutę kredytu. Wyróżniamy więc kredyt hipoteczny w złotych, zaciągany w rodzimej walucie, jak również walutowy, przydzielany w walucie obcej (lub do niej denominowany). W tej sytuacji zadłużenie jest przeliczane na wybraną walutę, a oprocentowanie uzależnione od oprocentowania kredytów na rynkach międzynarodowych. Trzeba więc w tej sytuacji pamiętać, iż wpływ na wielkość raty kredytowej zależy zarówno od oprocentowania kredytu, a również kursów walutowych.

Zaciągając kredyt hipoteczny należy wiedzieć o tym, iż fundusze muszą być wydane na jeden wybrany cel, związany oczywiście z zakupem nieruchomości. Z pewnością w sytuacji kredytów hipotecznych bardzo duże znaczenie ma nasza zdolność kredytowa. W zależności od banku do oceny zdolności kredytowej brane bywają różne algorytmy.

Okazuje się więc, że w różnych bankach ta sama osoba może mieć inną zdolność kredytową. Poszukując właściwego kredytu dla siebie, warto więc przeanalizować różne propozycje, które przygotowują dla nas banki. Oprócz tego należy korzystać z różnorodnych dofinansowań, które zapewniane są np. przez państwo na kupno pierwszego mieszkania. Tego typu pomoc rządowa niekiedy okazuje się bardzo korzystna.

Fajnym pomysłem jest znalezienie portali finansowych. Można tam natrafić na praktyczne wiadomości o kredytach mieszkaniowych. Idzie o takie zagadnienia jak: realne oprocentowanie, opłaty czy inne warunki umowy. Nade wszystko sprawdzając tego typu serwisy finanse można zdobyć informacje jak dużo zapłacimy za kredyt hipoteczny. Większość dane zazwyczaj są publikowane w analizach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)