Jak odpowiednio dobrać oświetlenie do pomieszczenia? Sprawdź nasze pomysły

Napisany przez dnia Kwi 5, 2017 w Nowości | 0 komentarzy

Obecnie trudno połapać się w tym, jakie żarówki pasują do konkretnego wnętrza, i na co głównie zwracać uwagę. Dobrze dobrane oświetlenie pozwala nie tyko odpocząć oczom, ale także optycznie powiększyć wnętrze i sprawić, by wyglądało jeszcze lepiej.

Wydobądź z wnętrza to, co w nim najlepsze

lampa sufitowa

Przemyślane i dobrze dobrane oświetlenie pozwoli Ci wyeksponować w pomieszczeniu to, co jest godne uwagi. Wzorzyste i wyróżniające się lampy spełnią funkcję dekoracyjną i wprawią w zachwyt wszystkich odwiedzających. Każde z pomieszczeń w Twoim domu przeznaczone jest do innych celów, odpowiednio dobrane oświetlenie pomaga te cele spełniać, bez większych problemów.

Salon – miejsce, gdzie spędzasz najwięcej czasu

Z pewnością Twój salon należy do pomieszczeń wielofunkcyjnych – jadalnia, miejsce do odpoczynku oraz spotkań towarzyskich. To wnętrze wymaga szczególnej uwagi i szczególnego oświetlenia. Często stosuje się lampy ze ściemniaczem, które umożliwiają regulowanie natężenia światła. Żyrandole zamontowane na środku sufitu zapewniają rozproszone światło. Stojące lampy prób funkcji dekoracyjnej mają za zadanie doświetlić np. obszar przy fotelu, w którym czytasz książki.

MottivDesignKuchnia, czyli światło z każdej strony

W tym pomieszczeniu nie obejdzie się bez kilku źródeł światła, a ich odpowiednie rozmieszczenie powinno gwarantować doświetlenie każdej części kuchni. Miejsce robocze, czyli blat, powinno być najbardziej oświetlone, ze względu na ilość wykonywanych tam czynności. Jeśli chcesz, by korzystanie z kuchni było czystą przyjemnością, zastanów się także nad dodatkowym oświetleniem przy szafkach wiszących.

Sypialnia – oaza spokoju

Ciepła barwa światła jest niezbędna przy wyborze oświetlenia do sypialni. Zazwyczaj stosuje się mniejsze lampki na stolikach nocnych, które mają za zadanie generować lekko rozproszone światło. Dodatkowo do sypialni pasuje lampa stojąca, którą z powodzeniem można przestawiać w inne miejsce w zależności do upodobań. W tego typu pomieszczeniach zazwyczaj rezygnuje się z górnego, ostrego światła, które tylko niepotrzebnie pobudza.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność oświetlenia w łazience

Ze względu na wysokie ryzyko porażenia prądem w tym pomieszczeniu, zazwyczaj stosuje się oświetlenie o obniżonym napięciu. Najważniejszym światłem w łazience jest to przy lustrze, ponieważ spędza się tam najwięcej czasu. Oświetlenie to powinno być symetryczne i pojawić się zarówno z prawej jak i lewej strony. Za górne oświetlenie dobrze posłuży oprawa oświetleniowa z dobrze dobranym kloszem.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)