Jak otworzyć konto bankowe?

Napisany przez dnia Lut 26, 2015 w Nowości | 0 komentarzy

Konta bankowe można otwierać w bankach na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście osobista wizyta w banku. Jeśli jest to pierwsze konto bankowe, konkretnego klienta w danym banku, to oczywiście też powinien on udać się tam osobiście, gdyż w inny sposób bank nie będzie miał możliwości zweryfikowania jego danych osobowych, a tym samym otwarcia konta. Ważne jest też przygotowanie wzoru podpisu.

W coraz większej liczbie banków, klienci którzy otwierają konta bankowe czy też nawet biorą kredyty, nie podpisują się już na papierowych dokumentach, ale składają podpis korzystając ze specjalnego dotykowego ekranu, a sama umowa kredytowa czy też umowa dotycząca konta bankowego jest drukowana już po wprowadzeniu przez klienta podpisu. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak należy się do niego oczywiście przyzwyczaić. Wprowadzenie takiej innowacji może być pierwszym krokiem do tego, aby w przyszłości konto bankowe móc otwierać bez konieczności wychodzenia z domu, nawet jeśli będzie to nasze pierwsze konto bankowe w danym banku.

Już dziś można konto bankowe czy też lokatę otworzyć bez konieczności wychodzenia z domu, ale jest to możliwe tylko dla klientów, którzy już mają zweryfikowaną swoją tożsamość w danym banku i jest to ich kolejny rachunek czy też lokata bankowa. Takie osoby mogą w ten sposób uniknąć kolejek w banku i wygodnie zakładać sobie nowe konta bankowe, na przykład wtedy gdy planują wykorzystywać je do oszczędzania większej liczby środków pieniężnych. Czasem chęć otworzenia takiego konta bankowego wywołana jest na przykład wprowadzeniem przez bank ciekawej oferty, która powoduje, że pojawia się wiele chętnych osób, które chcą właśnie tego rodzaju lokaty otwierać. Tutaj więcej informacji na ten temat.

Mogą być to specjalne konta bankowe, w przypadku których część środków zgromadzonych na koncie bankowym, inwestowana jest w na giełdzie papierów wartościowych, lub też inwestuje się je w złoto. W takiej sytuacji konto bankowe może generować zdecydowanie wyższy przychód dla swojego właściciela, ale jeśli jest to konto, w przypadku którego część (na ogół połowa) zysków zależy właśnie od inwestycji na giełdzie papierów wartościowych to należy liczyć się z tym, że taki zysk nie zostanie jednak wypracowany i nie uzyskamy dodatkowego przychodu. Jednak główne ryzyko, czyli ryzyko utraty zainwestowanego kapitału, bierze na siebie oczywiście bank, tak więc środki na lokacie nie są zagrożone.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)