Jak projektuje się stronę internetową

Napisany przez dnia Wrz 14, 2015 w Teksty | 0 komentarzy

Tworzenie stron internetowych to usługa, która jest dostępna na rynku od wielu lat. Mogłoby się więc wydawać, że ze względu na duże doświadczenie, projektowanie serwisów powinno być z czasem łatwiejsze. Jednak jest zupełnie odwrotnie. Webmasterzy muszą się dobrze przygotować, zanim stworzą szkic szablonu na daną domenę.

Profesjonaliści, którzy zapewniają tworzenie stron www w Krakowie – poświęcają najpierw sporo czasu na to, by zapoznać się z tematyką strony. Znajomość informacji, jakie mają znaleźć się na wybranej domenie pozwala na przykład dobrać właściwą kolorystykę. Ponadto już na tym etapie może pojawić się kilka pomysłów związanych z rozmieszczeniem treści, czy z doborem nawigacji. Jednak są to dopiero wstępne wiadomości, które nie wystarczą do tego, by stworzyć profesjonalny i funkcjonalny serwis. Kolejnym krokiem może być analiza rynku, co szczególnie ma miejsce wtedy, gdy tworzy się stronę firmową.

4573468915_7d6e624c77_o

Właściciel domeny musi zdawać sobie sprawę z tego – że projektowanie stron www w Krakowie bywa czasochłonne. Termin realizacji zależy głównie od liczby podstron, jakie trzeba wykonać, a także od doboru języka programowania, czy implementacji dodatkowych skryptów, jakie wpłyną na większą funkcjonalność serwisu. Niemniej zleceniodawca musi być przygotowany na to, że taka agencja może wymagać uiszczenia przedpłaty. Jej wysokość jest zwykle stała i może wynosić do czterdziestu procent całości kwoty za realizację takiego zamówienia.

Jeśli chodzi o termin realizacji, najczęściej jest on podzielony na kilka etapów – jest to zrozumiałe z racji tego, że właściciel będzie chciał wiedzieć, za co płaci i w związku z tym pragnąłby poznać szkic strony, by móc stwierdzić, czy spełnia jego oczekiwania. Taka procedura ma też zresztą miejsce, a czas oczekiwania na taki wstępny szkic może zwykle wynieść od tygodnia do dwóch. W przypadku, gdy klient zdecyduje się na projektowanie serwisów internetowych w Krakowie, a będzie z innej miejscowości, nie musi obawiać się o to, że komunikacja z przedstawicielami firmy będzie dla niego daleka od ideału. Najczęściej bowiem wszelkie szkice i propozycje graficzne są przesyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dzięki temu prace mogą postępować dynamicznie, a możliwość zerknięcia na przedstawiony szkic, nie będzie wymagać od zleceniodawcy wielkiej fatygi.

4976971895_4a04d49208_o

Zaletą korzystania z usług takich firm jest to – że strona cały czas pozostaje pod opieką webmasterów. Zatem zanim ostatecznie zostanie przekazana do ogólnego użytku, przechodzi jeszcze przez wiele testów i analiz, w tym również i samego zleceniodawcy. Kiedy już projekt strony jest w pełni gotowy, przychodzi moment na finalizację transakcji, czyli na uiszczenie pozostałej części kwoty za wykonane zlecenie. Przedstawiciele firmy poza samą stroną, tworzą jeszcze panel administracyjny, jaki pozwoli właścicielowi wygodnie zarządzać wszystkimi elementami na swojej stronie. Nawet w momencie, kiedy strona zostanie już wdrożona, wciąż można liczyć na profesjonalną pomoc techniczną, nie ponosząc przy tym żadnych opłat.

 

źródło: http://lobzowskastudio.pl/pl/oferta/projektowanie-graficzne#/oferta

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)