Jak wygląda obecnie oferta banków?

Napisany przez dnia Lis 7, 2013 w Teksty | 0 komentarzy

Konta osobiste można podzielić na wiele różnych odmian, z których najbardziej znany jest przede wszystkim ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie wygląda ono w taki sposób, że pozwala zbierać środki i przy okazji działa jako charakterystyczny wariant lokaty, czyli w przypadku dużej sumy umieszczonej na rachunku, doliczany jest miesięcznie pewien procent, który w postaci dodatkowych środków dodawany jest do całości zdeponowanych przez nas środków.

Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią doskonałą metodę na odłożenie większych pieniędzy. Czasem bowiem dzieje się tak, iż potrzebujemy zbierać jakieś pieniądze, które następnie chcemy wydać na określony cel. Nie zawsze wrzucanie do skarbonki się udaje, bowiem możemy ciągle z niej podbierać jakieś drobne na aktualne wydatki. Rachunek oszczędnościowy pozwala jednak na gromadzenie pieniędzy z dużą stopą procentową. Klienci mają wówczas sposobność dostępu do środków w jakimkolwiek czasie, oczywiście bez straty odsetek.

Kolejnym rodzajem depozytu bankowego są oczywiście lokaty terminowe. W tej sytuacji umowa podpisywana jest na określony czas i tak samo, jak w przypadku wyżej wspomnianych ofert bankowych, także dotyczy gromadzenia oszczędności w banku. W tym jednakże przypadku bank zobowiązany jest wypłacić zgromadzony kapitał wraz z naliczonymi odsetkami na koniec okresu trwania umowy. Zagłębiając się w szczegóły, lokaty da się rozróżnić prócz tego na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym przypadku po skończeniu się lokaty jest ona natychmiast odnawiana i nie następuje wypłata pieniędzy dla klienta.

Niestety, jak donosi portal http://www.finansowanieprzedsiebiorstw.com ostatnio naliczanie profitów na ROR-ach stało się mniej sprzyjające dla przeciętnego Kowalskiego. W większości znanych banków, jakie pracują od dziesięcioleci, pobierane są okresowe opłaty, jakie nie dla każdego są nieodczuwalne. Stąd też za korzystanie z rachunku w niektórych bankach potrzeba nieraz zapłacić nawet i kilkanaście złotych. Szczęśliwie kapitalną metodą okazują się być rachunki w bankowości przez Internet, za których prowadzenie nie są pobierane żadne opłaty.

W aktualnych czasach w większości wszyscy mają konta osobiste. Są to jedne z paru odmian depozytów w banku, z jakich jak wiadomo korzysta przeważnie każdy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)