Jaką rolę pełnią tekstylia w restauracji?

Napisany przez dnia Gru 4, 2015 w Nowości | 0 komentarzy

Najważniejszym czynnikiem decydującym o sukcesie restauracji jest oczywiście jakość serwowanego w niej jedzenia. Jeśli goście docenią smak potraw podawanych w danym lokalu, to z pewnością chętnie będą do niego wracać, a przy tym polecać restaurację swoim znajomym.

Jednak nawet najlepsza kuchnia może nie sprostać wymaganiom klientów – gdyż dobra restauracje powinna także sprawiać ogólnie dobre wrażenie na osobach ją odwiedzających. Oprócz ładnego wystroju wnętrza, czystości i miłej obsługi, istotną rolę odgrywają takie detale, jak jednolita odzież firmowa, która noszona jest przez pracowników oraz inne tekstylia, niezbędne w każdym lokalu gastronomicznym. Tekstylia te to przede wszystkim obrusy, serwetki, pokrowce na krzesła, zasłony itp. Przypadkowe tkaniny mogą nie sprostać tak ważnemu zadaniu, jakim jest kompleksowa dbałość o wizerunek restauracji.

szwalnia3

W obliczu silnej konkurencji – jaka obecnie panuje na rynku gastronomii, należy podjąć różne działania, dzięki którym klienci wybiorą ten, a nie inny lokal. Wcześniej należy zrozumieć, czego współcześni klienci oczekują od restauracji. Oprócz wspomnianego już doskonałego jedzenia, przyjemnego i atrakcyjnego wnętrza i miłej obsługi, ważna jest dla nich atmosfera panująca w lokalu, porządek, czystość i poczucie, że są traktowani wyjątkowo. W wielu lokalach popełniany jest błąd polegający na tym, że personel obsługujący gości nie ma jednolitych strojów. To powoduje, że kelnerzy i kelnerki często są trudno rozpoznawalni jako pracownicy restauracji i myleni z innymi gośćmi. Jeśli cała załoga nosi jednolite stroje, klienci czują się bardziej komfortowo i bezpiecznie.

Czysty i estetyczny strój sugeruje – że w lokalu dba się o higienę, a także o wysokie standardy obsługi gości. Oczywiście ważny jest pomysłowy projekt takich strojów, a także dobór tkanin. Szwalnia, która szyje odzież dla gastronomii ma w swojej ofercie cały wachlarz wzorów, dzięki czemu można bez trudu dobrać tkaniny pasujące do charakteru lokalu. Ważne są także subtelne dodatki do takiej odzieży w postaci wyszywanych wstawek z nazwą restauracji lub imieniem pracownika. Ogromne znaczenie dla klientów mają tekstylia restauracyjne. Niestety wiele lokali o tym zapomina i serwuje swoje dania bezpośrednio na stole, lub na meblu pokrytym tandetną papierowa serwetą. Obrusy z tkaniny podnoszą prestiż restauracji i dają gościom wrażenie ekskluzywności. Spożywanie posiłku przy stole nakrytym pięknym obrusem jest także po prostu przyjemniejsze. Jeszcze lepiej, gdy goście mogą znaleźć na stoliku eleganckie i praktyczne zarazem serwety.

szwalnia4

Nie można zapominać o tkaninach – dekoracyjnych takich jak drapowane zasłony w oknach i kotary, które nadają wnętrzu przytulności, czy praktyczne i szykowne pokrowce na krzesła. Jeśli chodzi o te ostatnie, warto mieć zestawy codzienne oraz pokrowce na wyjątkowe okazje, np. na przyjęcia weselne. Warto skorzystać z usług doświadczonej szwalni, która pracuje wyłącznie na doskonałej jakości tkaninach, dzięki którym tekstylia restauracyjne będą estetyczne i trwałe.

 

źródło: www.jonquil.pl/a1245,odziez_firmowa.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)