Jaki rodzaj konta bankowego wybrać?

Napisany przez dnia Sie 10, 2013 w Teksty | 0 komentarzy

Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią kapitalne rozwiązanie na oszczędzenie pokaźnych pieniędzy. Czasem bowiem bywa tak, iż pragniemy zebrać większe pieniądze, jakie później chcemy spożytkować na jakiś cel. Nie zawsze zbieranie do skarbonki się udaje, ponieważ możemy ciągle z niej podbierać jakieś drobne na aktualne wydatki. Rachunek oszczędnościowy pozwala jednak na zbieranie pieniędzy z dużą stopą procentową. Klienci mają wówczas możliwość dostępu do oszczędności w dowolnym czasie, oczywiście bez straty odsetek.

Jednakże ostatnio naliczanie odsetek na ROR-ach stało się mniej sprzyjające dla przeciętnych zjadaczy chleba. W większości największych banków, jakie pracują od dziesięcioleci, naliczane są okresowe opłaty, jakie nie dla każdego są nieznaczne. Stąd też za prowadzenie rachunku w niektórych bankach należy często zapłacić nawet i kilkadziesiąt złotych. Dlatego świetną metodą okazują się być rachunki w bankowości internetowej, za których utrzymanie nie są pobierane żadne opłaty.

Następnym rodzajem depozytu bankowego są popularne lokaty terminowe. W tym przypadku umowa podpisywana jest na określony okres i tak samo, jak w przypadku wcześniej opisanych ofert bankowych, również dotyczy gromadzenia gotówki w banku. W tym jednak przypadku bank zobowiązuje się wypłacić uzyskany kapitał razem z naliczonymi odsetkami na koniec okresu trwania umowy. Zagłębiając się w szczegóły, lokaty da się podzielić ponadto na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym wariancie po skończeniu się lokaty jest ona automatycznie ponawiana i nie następuje wypłata oszczędności dla klienta.

W aktualnych czasach generalnie wszyscy mają konta osobiste. Są to jedne z kilku odmian depozytów w bankach, z których jak wiadomo korzysta zasadniczo każdy.

Konta osobiste da się podzielić na wiele rozmaitych odmian, z których najpopularniejszy jest w głównej mierze ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie prezentuje się ono w taki sposób, iż umożliwia zbieranie pieniędzy i przy okazji działa jako charakterystyczny wariant lokaty, czyli w przypadku sporej kwoty mieszczącej się na rachunku, doliczany jest okresowo odpowiedni procent, jaki w formie ekstra pieniędzy doliczany jest do całości zdeponowanych przez nas funduszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)