Kariera inżyniera

Napisany przez dnia Sie 14, 2013 w Teksty | 0 komentarzy

Tytuł inżyniera jest o wiele bardziej ceniony niż tytuł licencjata. Na inżyniera pracuje się na studiach 3.5 roku  – na licencjat trzy. To gigantyczna duma mieć coś takiego przed nazwiskiem.

Na rynku jest wielkie zapotrzebowanie na inżynierów – specjalistów. Rynek pracy oprócz studentów na chwilę, dorywczych pracowników potrzebują także ludzi, którzy stanowić będą ich chodzącą reklamę – tworzyć wizerunek firmy.

Zarządzanie projektami to bardzo skomplikowany proces przy którym trzeba bardzo się gimnastykować, aby wszystko się udało. Potrzeba wielu specjalistów, aby projekt przyniósł oczekiwane rezultaty i efekty. Nie wystarczą tylko osoby kreatywne i pomysłowe, które będą w stanie stworzyć genialny projekt. Potrzeba także osób takich jak inżynierowie, którzy umieją ocenić realność szans powodzenia tego przedsięwzięcia w kontekście technicznych przesłanek, które często ograniczają projekty, bo coś może być nie do wykonania, bądź brakuje funduszy.Warto zwrócić jednak w dzisiejszych czasach na fakt, iż zarządzanie projektami wspiera obecnie masa aplikacji, jak na przykład zarządzanie projektami oferowane przez krakowską firmę Baseline, więcej zobaczymy na ich stronie pod adresem www.baseline.pl. Dzięki takim aplikacją jak ta od Baseline zarządzanie projektami staje się o wiele przyjemniejsze, prostsze, a przede wszystkim szybsze.

W każdym zespole projektowym winny się znaleźć ktoś kto ma pojęcie praktyczne w danym temacie, a nie tylko teoretycznie oczytanie w temacie. Tworzenie zespołu projektowego jest równie ważnym, co trudnym procesem. Aby dobrze dobrać ludzi do zadania, trzeba trochę pomyśleć, kto będzie w stanie to wykonać, aby praca nie szła na marne. Zespół projektowy zajmuje się przygotowywaniem i tworzeniem jednostkowych projektów danego przedsiębiorstwa. Jest on powoływany na określony okres czasu o odgórnie ustalonej hierarchii. Na czele najczęściej stoi menadżer, który czuwa nad całością działań zleconych zespołowi.

W każdej grupie powinny być osoby, które nigdy wcześniej nie współpracowały ze sobą, bo będzie to generowało szereg nowych i kreatywnych pomysłów, aby nie powielać wcześniejszych. Inżynier w zespole projektowym to typowy specjalista – praktyk. Są ludzie od wymyślania pomysłów teoretycznych, a on każdego pomysłodawcę może sprowadzić na ziemię. Dzięki takiemu podejściu do sprawy proces decyzyjny i wykonawczy stają się jeszcze bardziej wydajne i nastawione na efekty.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)