Komórka to podstawa

Napisany przez dnia Mar 20, 2011 w Teksty | 0 komentarzy

W dzisiejszym świecie, spotyka się określenie niezbędnika. Nieraz nas zastanawia, jakie tak naprawdę rzeczy powinniśmy mieć przy sobie i które są zdecydowanie najważniejsze. Wiele lat temu, nie było czegoś takiego jak telefony komórkowe, dzisiaj na ulicach spotykamy wiele dzieci, które mają przy sobie telefon i to nieraz bardzo drogi. Różne urządzenia, takie jak komputery, czy laptopy, z biegiem czasu stały się tak powszechne, że ich posiadania mentalnie stało się obowiązkowe.

Telefony przeszły coś podobnego. Jeszcze roczniki, które pamiętają czasy komunistyczne, musiały aby mieć telefon, czekać do momentu, aż pójdą do liceum, czy do momentu, jak przyniosą świadectwo z paskiem. Były to bardzo mądre czynniki motywacyjne, a dzisiaj niekoniecznie trzeba coś osiągnąć, aby mieć telefon. Jest on kupowany od tak i tłumaczony tym, ze dzieci powinny mieć z nami jak najlepszy kontakt, bez znaczenia czy są na przerwie, czy nie. Są osoby, które obecnie uważają, że posiadanie aplikacji pokroju pda, czy gsm, jest równie obowiązkowe, jak to, żeby mieć w telefonie aparat, czy inne akcesoria rozrywkowe. Telefony dają nam możliwość bardziej funkcjonalnego życia i szybszej możliwości kontaktu z ludźmi, z jakimi pracujemy, czy mieszkamy. Jednak ciągle psycholodzy sprzeczają się o to, czy ,małe dzieci, które ledwo co przekroczyły próg przedszkola, powinny mieć telefony. Prawda jest taka, że zależy to od tego, czy rodzice chcą ochronić dziecko przed szkodliwym promieniowaniem, czy jednak jest im to obojętne.

Dzieci chcąc się pochwalić przed swoimi rówieśnikami, naciskają na rodziców, aby jak najszybciej mieć telefon i to niekoniecznie taki, który ma świetną jakości i dobre połączenia, liczy się ilość aktualnej muzyki, a także gier i programów, którymi można zaszpanować przed rówieśnikami. Dzieci jak nikt inny, przejmują się opinia pozostałych kolegów i koleżanek. Telefon telefonowi niestety nie jest równy, gdyż ma zupełnie odrębne funkcję, a tym samym inne możliwości abonamentowe, z jakich korzystamy. Dzieci mają przeważnie ograniczony abonament, aby nie korzystać za dużo z telefonu, gdyż jako rodzice, moglibyśmy płacić kolosalne rachunki.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.1/10 (8 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)