Kredyt hipoteczny w Bank Zachodni WBK

Napisany przez dnia Maj 26, 2015 w Nowości | 0 komentarzy

Rynek usług bankowych, a szczególnie kredytów hipotecznych jest bardzo konkurencyjny, w związku z czym istnieje wiele różnorodnych ofert, które ciągle ulegają zmianą. Jedną z korzystnych ofert jest proponowany przez Bank Zachodni WBK kredyt hipoteczny.

shutterstock_88135426(1)

Najważniejsze korzyści

Jedną z największych zalet tej oferty jest prowizja, która wynosi 0%, a także marża stanowiąca 1, 69%. Okres kredytowania może trwać aż do 30 lat, a jego maksymalna kwota sięga 90% w polskich złotych oraz 80% w euro wartości nieruchomości. Jak łatwo zauważyć, klient sam może zdecydować w jakiej walucie chce wziąć kredyt. Dodatkowo, bank podejmuje decyzje o przyznaniu środków nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku. Ogromną zaletą jest także szeroki zakres przeznaczenia środków pozyskanych z banku, co za moment dokładnie omówię.

Szeroki zakres przeznaczenia środków

Środki pozyskane z tytułu kredytu hipotecznego w Banku Zachodnim WBK przeznaczyć można na nabycie nieruchomości na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Mowa tutaj o domach jednorodzinnych, lokalach mieszkaniowych, komunalnych, zakładowych lub spółdzielczych. Dodatkowo, klienci banku mogą także zakupić działkę budowlaną lub zainwestować w remont i modernizację posiadanych już nieruchomości. Regulamin tej oferty pozwala także na spłatę kredytów udzielonych w przeszłości przez inne banki komercyjne, przy założeniu, że środki te przeznaczone były na wyżej wymienione cele.

Środki własne

Udział środków własnych musi wynieść minimum 10%, w przypadku gdy kredyt udzielany jest w polskich złotych. Natomiast w sytuacji, gdy kredytobiorcy zainteresowani są środkami w walucie euro wkład własny stanowi co najmniej 20%. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość obniżenia wymaganego progu środków własnych w szczególnych okolicznościach. Dotyczy to sytuacji, gdy uzyskane środki przeznaczane są na spłatę kredytu z innego banku, a także gdy LTV wynosi mniej niż 70% – przypomina blog konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/ranking-kredytow-hipotecznych.html.

Zabezpieczenie kredytu

Głównym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego w Banku Zachodnim WBK jest hipoteka nieruchomości mieszkaniowej, która powinna być ubezpieczona od wydarzeń losowych. Ponadto, bank może skorzystać z pełnomocnictwa do konta osobistego kredytobiorcy, a także ustanowić uposażenie do jego polisy ubezpieczenia na życie.

Formalności

W celu skorzystania z powyższej oferty należy wypełnić wniosek kredytowy, który dostępny jest na stronie internetowej banku. Co więcej, konieczne jest dostarczenie karty informacyjnej klienta oraz złożenie dokumentów, które pozwolą na weryfikacje zdolności kredytowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)