Kredyt konsolidacyjny korzystnym rozwiązaniem dla każdego

Napisany przez dnia Sie 5, 2016 w Teksty | 0 komentarzy

Każdemu z nas zdarzają się mniejsze lub większe kłopoty finansowe. Jeśli nie mamy poważnych zobowiązań, potrafimy zwykle z nich wyjść. Co jednak, jeśli zbliża się termin spłaty kilku rat kredytowych, a w naszym portfelu hula wiatr? Spokojnie, jest jeszcze kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny to – mówiąc najprościej- złączenie kilku małych kredytów w jeden duży. Brzmi obiecująco, shutterstock_90148960prawda? W praktyce chodzi o to, by zmniejszyć jak najbardziej koszty raty kredytowej. Kilka rat, które musieliśmy dotąd spłacać za zaciągnięte kredyty zamieniają się w jedną ratę, która wbrew pozorom wcale nie staje się sumą wszystkich dotychczasowych rat. Wręcz przeciwnie, płacąc ratę kredytu konsolidacyjnego, płacimy mniej, a przez to mamy możliwość wyjścia z długów i poprawy swojej sytuacji finansowej.

Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych?

zasadzie istnieją dwa rodzaje takich kredytów – hipoteczny i gotówkowy. Czym one się różnią? Otóż kredyt konsolidacyjny hipoteczny to kredyt bardzo korzystny, o niskich ratach i długim czasie spłaty. Jedynym zobowiązaniem jest oddanie naszego majątku w hipotekę, w celu zagwarantowania spłaty kredytu w terminie. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy natomiast takiego obowiązku nie przewiduje, ale raty są nieco wyższe i czas spłaty krótszy.

Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny nie przewiduje zbyt rygorystycznych warunków, które musi spełniać osoba, ubiegająca się o jego otrzymanie. W końcu kredyt konsolidacyjny stworzony został z myślą o osobach zadłużonych, z kłopotami finansowymi. Najważniejszym warunkiem jest terminowość, bowiem banki nie udzielają kredytu osobie, która nie spłacała terminowo innego kredytu, nie wywiązywała się z zobowiązania. Wiarygodność kredytowa jest tym, czego oczekuje się od każdego ubiegającego się o przyznanie kredytu konsolidacyjnego. Osoba decydująca się na skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego musi posiadać osobiste konto bankowe w banku, w którym chce zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Jest to swoiste zabezpieczenie dla banku, że nasz kredyt zostanie spłacony w terminie.

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest prześledzić ranking kredytów konsolidacyjnych i oferty różnych banków – oszczednoscionline.pl/kredyty-konsolidacyjne. Trzeba zwrócić uwagę na oprocentowanie, na ilość rat i rozłożenie w czasie. Warto przeliczyć sobie, ile rzeczywiście przez cały okres spłacania kredytu zapłacimy bankowi, biorąc pod uwagę oczywiście również oprocentowanie. Kredyt konsolidacyjny ma być przede wszystkim korzystny dla nas i naszego portfela.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)