Kryzys gospodarczy, a praca w USA i UE

Napisany przez dnia Kwi 28, 2009 w Nowości |

Kryzys gospodarczy dosięgną nie tylko Polskę, ale również kraje unii europejskiej oraz przede wszystkim Stany Zjednoczone. Wręcz wszystko zaczęło się właśnie od Stanów Zjednoczonych. Jak to się ma natomiast do ofert pracy w USA i UE, spróbujemy pokrótce opisać. Mówi się, że nie ma pracy, oraz że wszyscy są zwalniani.

Realny rynek pracy jednak wygląda troszeczkę inaczej. Oferty pracy w USA i UE nadal są, jednak na te stanowiska przyjmowane są osoby naprawdę wykwalifikowane oraz wykształcone z idealną znajomością języka angielskiego, a czasem również drugiego języka.

Pomimo zwolnień zarówno w Polsce jak i w innych państwach unii europejskiej oraz pomimo nagonki medialnej, jaka jest tworzona w telewizji, prasie oraz radiu, oferty pracy w USA i UE nadal istnieją, trzeba ich jednak nieco dłużej poszukiwać oraz wykazać więcej zaangażowania w dodatkowe szkolenia, w naukę języka angielskiego oraz w bezpośredni kontakt z pracodawcą.

Dawniej mówiło się że praca za granicą „leży na ziemi” i jest „za każdym rogiem”, dziś oferty pracy w USA i UE są trudniejsze do znalezienia, jednak praca w tamtych krajach jest nadal możliwa. Najlepszym dowodem są osoby nadal pracujące oraz rozpoczynające pracę w państwach unii europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 4.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: -1 (z 1 głos)