Kupujemy pierwszy wózek dla dziecka

Napisany przez dnia Maj 16, 2017 w Teksty | 0 komentarzy

Przyszli rodzice są zazwyczaj na tyle przewidujący, że nie czekają z zakupem wózka do chwili narodzin swojego potomka. Jest to postępowanie w pełni uzasadnione, bowiem niemowlę od momentu przyjścia na świat jest tak bardzo absorbujące, że zajmowanie się zakupami może okazać się nieco utrudnione. Ci, którzy czekają na kolejne pociechy z pewnością wiedzą o czym mowa.
Wózeczek dla dziecka to sprzęt bez wątpienia niezbędny już od momentu powrotu mamy z dzidziusiem ze szpitala. Współczesna doktryna zaleca rozpoczęcie spacerów z maleństwem jak najszybciej, dlatego ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez właściwego wózka.
Przed dokonaniem zakupu warto jednak dokładnie zastanowić się nad odpowiednim sprzętem. Wybór może nie być łatwy zważywszy na ogromną różnorodność wózków jakie możemy znaleźć na rynku. Żeby uniknąć zawrotów głowy dobrze jest zapoznać się z ofertą dostępną w lokalnych sklepach, gdzie zawsze można liczyć na pomoc doświadczonego sprzedawcy. Nie obejdzie się również bez sprawdzenia asortymentu sklepów internetowych. Czasami można znaleźć tam prawdziwe okazje, lub przynajmniej większy wybór od tego jaki proponują nam sklepy stacjonarne w naszej okolicy.

Przede wszystkim jednak trzeba zdecydować się na określony typ wózka. Wózki dziecięce, nadające się do wożenia najmłodszych bobasów, można z grubsza podzielić na dwa rodzaje: wielofunkcyjne i klasyczne gondole. Wózki wielofunkcyjne to prawdziwe kombajny, które łączą w sobie zalety zarówno tradycyjnych głębokich gondoli jak i nowoczesnych spacerówek. Co więcej, po odłączeniu platformy z kołami, mogą także z powodzeniem służyć jako nosidełka albo foteliki samochodowe. Dodatkowo zwykle posiadają wszelkie możliwe udogodnienia takie jak niezła amortyzacja, regulowana rączka i łatwość składania i rozkładania.

Niestety ich największą wadą jest dość wysoka cena, jednak wydaje się ona w pełni uzasadniona biorąc pod uwagę fakt, że tak naprawdę kupujemy przynajmniej 2 wózki. Klasyczne gondole są z kolei rozwiązaniem nieco tańszym (chociaż i w tym segmencie można trafić na naprawdę drogie rozwiązania) jednak będą nam służyć krócej od wózków wielofunkcyjnych. Kiedy dziecko będzie zbliżać się do roczku, często nawet i wcześniej, to i tak konieczny będzie zakup spacerówki. Największą zaletą tych wózków jest większa ilość dostępnego miejsca.

Zobacz też: Pościel dla dziecka do łóżeczka | https://senna-sowka.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)