Lato we Lwowie

Napisany przez dnia Lis 8, 2015 w Nowości | 0 komentarzy

Lato, zwłaszcza gorące, w mieście jest uciążliwe, ale nie we Lwowie. Lwów to miasto parków i ogrodów, których jest kilkadziesiąt. Duża ilość zieleni sprawia, że upały nie są dotkliwe, a liczne ogólnodostępne baseny pozwalają na znalezienie ochłody.

Zwiedzanie Lwowa w okresie letnim wiąże się z wieloma atrakcjami dla turystów. Standardowe programy zwiedzania można wzbogacić imprezami kulturalnymi. Najważniejsze z nich to:

Alfa Jazz Festiwal – międzynarodowy festiwal odbywający się na początku czerwca, impreza pod gołym niebem jest niebywałą gratką dla miłośników jazzu.

Kraj marzeń (Baśń w Gaju) – festiwal teatrów dziecięcych i młodzieżowych na terenie skansenu Szewczenki. Na kilak godzin można przenieść się kilka wieków wstecz, spróbować tkać płótno, malować zabawki. Festiwalowi towarzyszą liczne występy i inscenizacje.

Noc we Lwowie – w lipcu i grudniu, noc otwartych muzeów, spektakli plenerowych, performansów, spektakli światła i dźwięku.

LvivKlezFest – lipiec,  międzynarodowy festiwal muzyki żydowskiej na placach i ulicach miasta, liczne zespoły klezmerskie prezentują tańce, muzykę i śpiew Żydów zamieszkujących Galicję.

Zwiedzanie miasta

Imprezy artystyczne to dodatek do zwiedzania pięknego Lwowa. A w mieście do zwiedzania jest bardzo wiele. Lwów to miasto wielokulturowe i wielowyznaniowe. Na każdym kroku spotykamy ślady świetności miasta.

Zwiedzanie miasta najlepiej zaplanować na 2-3 dni. W dniu pierwszym zwiedzamy starą część Lwowa i centrum, w dniu drugim Cmentarz Łyczakowski, w trzecim zaś dodatkowe atrakcje.
Bez względu na to, ile czasu spędzamy we Lwowie koniecznie trzeba zobaczyć:

•    Prospekt Swobody – zaczyna się pomnikiem A. Mickiewicza a kończy monumentalnym gmachem Teatru i Opery, to reprezentacyjna część miasta, po obu stronach luksusowe sklepy oraz liczne restauracje i kawiarnie,
•    Rynek z Ratuszem – piękne kamieniczki, szczególnie wyróżnia się renesansowa Czarna Kamienica, z wieży ratuszowej piękna panorama miasta,

Ratusz Lwów
•    Katedra Łacińska z kaplicą Boimów,
•    Katedra Ormiańska,
•    Katedra św. Jury z zespołem zabudowań,

wycieczki do lwowa z przemyśla
•    Cmentarz Łyczakowski – przepiękna nekropolia z licznymi dowodami związków Lwowa z Polską,
•    Cmentarz Orląt  – dowód bohaterstwa młodych Polaków w 1918 r. w obronie Lwowa.

A jeśli dysponujemy czasem to możemy zaglądnąć do skansenu Szewczenki (oryginalne zabudowy Kresów Wschodnich z dawnych czasów), Uniwersytetu Lwowskiego, Politechniki Lwowskiej. Wszędzie znajdziemy ślady działalności wybitnych Polaków.

W letnie dni wycieczki do Lwowa są wyczerpujące, jak wszystkie pobyty w mieście. Ale we Lwowie można doskonale zrelaksować się nie tylko przy wieczornych koncertach lecz także w Aqua Parku z 9 zjeżdżalniami i innymi atrakcjami lub w Strefie Relaks z ruskimi baniami, łaźniami rzymskimi, fińskimi saunami jacuzzi oraz masażami.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)