Lokata szyta na miarę

Napisany przez dnia Mar 3, 2014 w Teksty | 0 komentarzy

Oszczędzanie zawsze jest modne. Warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie oferują w tym zakresie banki. Lokaty bankowe są naszym sprzymierzeńcem w procesie oszczędzania pieniędzy. Nie tylko zapewniają bezpieczne schronienie dla naszego kapitału, ale także poprzez oprocentowanie i korzystną kapitalizacje, przyczyniają się do powiększenia naszych oszczędności. Obecnie na rynku usług finansowych, pojawiło się wiele nowych możliwości lokowania pieniędzy, a banki opracowując oferty starają się maksymalnie dopasować poszczególne parametry produktów do indywidualnych preferencji klientów.

Indywidualne preferencje klienta

lokaty terminowe dają zyskPoszukując lokaty skrojonej na miarę naszych potrzeb, koniecznie należy zajrzeć w aktualny ranking najlepszych lokat bankowych w 2014 roku. Takie zestawienie ofert różnych banków, pozwala dokonać obiektywnej oceny każdej z propozycji, jak również przeprowadzić rzetelne porównanie lokat. Wybierając lokatę odpowiednią dla siebie, nie kierujmy się jedynie wysokością oprocentowania. Owszem, oprocentowanie lokat jest bardzo ważne, ale nie jest to jedyna wytyczna, jaką należy wziąć pod uwagę wybierając lokatę bankową. Najważniejsze, to znaleźć odpowiedzi na kilka podstawowych pytań. Po pierwsze, jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na inwestycję w lokatę. Po drugie, na jak długo jesteśmy gotowi przekazać pieniądze pod opiekę banku. I po trzecie, musimy określić poziom zysku, który będzie dla nas satysfakcjonujący. Dopiero po tej wstępnej analizie, możemy zabrać się za czytanie poszczególnych ofert bankowych.

Negocjacje z bankiem

Nie każdy klient wie o tym, że w przypadku zakładania depozytu bankowego poza skorzystaniem ze standardowej oferty, bank w niektórych przypadkach dopuszcza możliwość negocjacji warunków umowy depozytowej. Indywidualne ustalenie zasad, na jakich ma zostać założona lokata, ma miejsce w momencie wpłaty znacznego kapitału. Lokata negocjowana jest usługą kierowaną do osób zamożnych. Przeważnie banki, podczas indywidualnych negocjacji z klientem są w stanie zaoferować znacznie korzystniejsze warunki depozytu. Klienci mogą wynegocjować znacznie wyższe oprocentowanie lokat niż w przypadku standardowych ofert. Lokaty bankowe – negocjowane są zakładane zazwyczaj na dłuższy czas. Oprocentowanie lokat długoterminowych z reguły jest wyższe niż tych, z krótkim terminem trwania umowy. Negocjacje mają miejsce także przy zakładaniu tak zwanej lokaty rentierskiej. Polega ona na założeniu, że bank regularnie dokonuje przelewu na konto klienta stałej, ustalonej kwoty. Klient przyjmuje więc rolę rentiera i stąd nazwa usługi.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)