Lokaty terminowe przez internet

Napisany przez dnia Paź 23, 2012 w Teksty | 0 komentarzy

Dostęp do własnego konta za pośrednictwem globalnej sieci internetowej nie jest już niczym nowym. Dziś niemal każdy łączy się ze swoim bankiem przez internet by sprawdzić stan konta, dokonać przelewu czy sprawdzić wykonane transakcje. Jednak coraz dynamiczniej rozwija się jeden segment bankowości internetowej: lokaty.

Dla wielu osób oszczędzanie pieniędzy w banki wiąże się z koniecznością wizyty w oddziale, gdzie dopiero składamy dyspozycję lokaty bankowej. Jednak w obecnych czasach lokaty przez internet możemy zakładać bez najmniejszych problemów i bez konieczności wychodzenia z domu. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie chętnie promowane przez banki. Jeśli sami zdecydujemy się na założenie lokaty przez internet to pracownicy banków będą mieli mniej pracy a sam bank niższe koszty.

Dzięki temu klienci banków są bardzo często zachęcani do korzystania z tego rozwiązania nieco wyższym oprocentowaniem niż w przypadku lokat zakładanych w oddziale banku. Najczęściej różnica wynosi kilka dziesiątych procent, czasem może jednak wzrosnąć nawet do ponad procenta. Szczególnie łakomym kąskiem są promocyjne lokaty bankowe, które potrafią dać nawet ponad osiem procent zysku w skali roku. Bank coraz bardziej walczą o klienta, więc co chwile wprowadzane są nowe rozwiązania. Pieniądze możemy już lokować chociażby za pośrednictwem aukcji lokat – ofertę taką posiada Millenium Bank. Ten sam bank wprowadził do swojej oferty lokaty smartfonowe, które możemy zawierać z poziomu naszego telefonu komórkowego.

Dodatkowo w ramach promocji raz w tygodniu oferowane są Happy Hours, które dają szansę na uzyskanie dużo wyższego oprocentowania. Lokaty przez internet oferowane są też przez pośredników finansowych, takich jak chociażby Open Finance. Najczęściej firmują oni produkty oszczędnościowe innych instytucji, a zyski są dzielone pomiędzy bank a pośrednika finansowego. Ponieważ lokaty bankowe zawierane za pośrednictwem internetu są tak samo bezpieczne jak te, do których dyspozycje składamy w oddziale banku to spokojnie możemy decydować się na korzystanie z tego rozwiązania. Dzięki łatwej i szybkiej obsłudze transakcji internetowych jesteśmy w stanie oszczędzić sporo czasu i dodatkowo zarobić kilka złotych dodatkowych odsetek. W każdym przypadku warto jednak dokładnie przeanalizować oferty banków które nas interesują. Pomóc nam w tym mogą specjalistyczne blogi finansowe, rankingi lokat publikowane na stronach internetowych i w dużych gazetach oraz bardzo przydatne internetowe porównanie lokat, które agregują dane z całego rynku.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)