Mieszkanie na parterze

Napisany przez dnia Mar 30, 2016 w Teksty | 0 komentarzy

Kupując mieszkanie zawsze zadajemy sobie wiele trudu i kierujemy się różnymi kryteriami, które przybliżają nas do ostatecznej decyzji. Każdy zgodzi się z tym, że lokalizacja to najważniejsza sprawa przy kupnie mieszkania, jednak duża część osób powie, że to cena gra główną rolę. Najlepszą opcją jest taka, która łączy te dwa elementy. Mieszkanie w dobrej cenie i idealnej lokalizacji to marzenie każdego kupującego mieszkanie czy dom. Co więc zrobić aby znaleźć swoje wymarzone i przytulne gniazdko?

Duża ilość ogłoszeń reklamuje mieszkania, które znajdują się w najniższej kondygnacji budynku. Nie są to jednak najpopularniejsze mieszkania, które się sprzedają. Biura nieruchomości w Przemyślu oraz innych miast na terenie Polski zamieszczają w ogłoszeniach i artykułach plusy posiadania mieszkania na parterze.

budynek

Plusy mieszkania na zerowym poziomie:

Lokal na parterze na pewno jest plusem dla osób, które chciałyby mieć za oknem ogródek. Ten kącik glebowy ma przeważnie większą wielkość niż balkon czy taras, tak więc posiadamy więcej możliwości jeśli chodzi o aranżacje naszego ogródka. Temperatura w gorące letnie dni jest w takim mieszkaniu mniej odczuwalna. Nie jeden z nas na pewno pozazdrościł sąsiadowi chłodu zeszłego lata. Takie mieszkanie jest idealne dla osób w podeszłym wieku, które nie będą musiały już pokonywać jakiejkolwiek większej ilości schodów. To także idealne rozwiązanie dla młodych rodzin z małymi dziećmi.  Nie musimy już męczyć się z wózkiem czy pełnymi torbami zakupów. Sama przeprowadzka staje się też dużo łatwiejszym elementem. Meble, różnej wagi sprzęty. Wszystko to w łatwy sposób można przenieść do nowego apartamentu. Budynki nie posiadające windy sprawiają, że wszystko to jest dla nas nie małym wyzwaniem. Mieszkanie na parterze niweluje wszelkie problemy, które związane są z brakiem windy. Nie musimy się już martwić, że nie damy z czymś rady podczas wędrówki na 3 czy 4 piętro.

biuro nieruchomości przemyśl

Minusy mieszkania na zerowym poziomie:

Możemy trafić na cudowne mieszkanie na parterze. Idealne dla naszej rodziny, ciche i w spokojnej okolicy, prawie bez żadnych skaz, ale możemy także trafić na takie, które zamieni nasze życie w delikatny koszmar. Bardzo często ludzie, którzy decydują się na mieszkanie na zerowym poziomie, zwracają uwagę na to na jakiej wysokości znajduje się parter. Nie jest to miłe, kiedy każdy przechodzący obok zagląda nam do mieszkania, albo kiedy musimy mieć cały czas zaciągnięte w oknach zasłony. Zwrócić należy także uwagę na to co znajduje się pod mieszkaniem. Często zdarza się, że pod nami może być otwarta pizzeria, czy pub.

Mieszkania znajdujące się na najniższych poziomach są w niższych cenach niż rynkowa, nie jest to jednak odgórna reguła. Posiadanie takich atutów jak ogródek, dodatkowy taras czy właśnie idealna wysokość pomieszczenia często potrafią nadać wartości takiemu mieszkaniu.

Bloki w przemyslu

Nie istnieją posiadłości bez wad. Tak naprawdę nie ma znaczenia, na którym piętrze wybierzemy nasze lokum. Zawsze znajdziemy coś, co będzie nam bardzo przeszkadzało. Wybierając mieszkanie warto pokierować się indywidualnymi poglądami i nie brać pod uwagę żadnych stereotypów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)