Najbardziej znane modele czapek

Napisany przez dnia Lis 14, 2017 w Teksty | 0 komentarzy

Nie wiadomo, kiedy dokładnie człowiek zaczął nosić czapkę. Jest to jednak jasne, iż miało to miejsce dawno temu. Dzisiaj trudno znaleźć człowieka, który nigdy nie ubrałby czapki. Rodzaje czapek, których są dziesiątki, a może i setki, pozwalają ludziom w różnym wieku i różnej płci dobrać coś odpowiedniego dla siebie.

Beret

Jednym z najbardziej klasycznych nakryć głowy jest na pewno beret. Jest to czapka, która zwykle jest dosyć płaska, choć czasami może być również odrobinę podwyższana. Zawsze jednak bez wyjątku jest to miękka czapka, skonstruowana z delikatnego materiału. Co ciekawe, beret powstał jako męskie nakrycie głowy, aby dzisiaj stać się atrybutem kobiet.

Kaszkiet

Przeznaczenie kaszkietu zmieniało się podobnie do beretu. Rzecz w tym, że kilka wieków temu żadna kobieta nie założyłaby kaszkietu. Dzisiaj wciąż, jest on jednak raczej atrybutem męskim, jednak znajduje się wiele kobiet chętnie ubierających kaszkiet. Czym on jednak właściwie jest?

Wydaje się, że trafnie można określić kaszkiet mianem czapki, która jest czymś pomiędzy klasyczną czapką z daszkiem i beretem. Podobnie jak beret, kaszkiet jest dosyć płaski. Co prawda ma daszek, jednak jest on mikroskopijnych wręcz rozmiarów.

Gawroszki

Również interesującymi nakryciami głowy są na pewno gawroszki. Dla niewprawionego obserwatora mogą się one właściwie niczym nie różnić od kaszkietów. Rzecz w tym, iż w rzeczywistości są to nieco większe kaszkiety, które są wyższe, a ich daszki nieco bardziej wystają nad głową. Ciekawostką jest, że na początku z czapek tych zdecydowanie najchętniej korzystali amerykańscy chłopcy roznoszący co rano gazety i to właśnie oni je rozpowszechnili.

Czapka do bejsbola

Czapki sportowe wśród zwykłych ludzi nie uprawiających żadnej dyscypliny to względnie nowy trend, który pojawił się przed kilkudziesięcioma laty. Za jego powstanie odpowiedzialna była bejsbolówka. Wydaje się, że trudno przecenić zalety bejsbolówek, które powstrzymują słońce przed doprowadzeniem do przegrzania głowy. Ponadto, a może i nawet przede wszystkim, daszek sprawia, że promienie słoneczne nie oślepiają.

Czapki subkulturowe

Warto wiedzieć, że również niektóre subkultury mają swoje czapki. Ich przedstawiciele noszą je po to, aby zamanifestować swoją przynależność do grupy. Często jednak ubierają je również z tego powodu, że po prostu im się podobają. Idealnym przykładem tego rodzaju czapek są tak zwane czapki hiphopowców. Charakterystyczne dla subkultury hip hop, posiadają poszerzony daszek i ogólnie całe są dosyć duże.

Artykuł powstał przy współpracy z: rodzajeczapek.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)