Orientalne klimaty we własnym mieszkaniu

Napisany przez dnia Kwi 13, 2017 w Teksty | 0 komentarzy

Wschodni, orientalny klimat sprzyja odpoczynkowi, delikatnie pobudza zmysły, pozwala pogrążyć się z marzeniach. Czasami stanowi wspomnienie dalekiej podróży, czasem wspomaga marzenia o dalekich wojażach. Oto kilka stref, o które warto zadbać, chcąc osiągnąć w swoim mieszkaniu specyficzny, orientalny klimat. Odpowiednie bibeloty i całkiem funkcjonalne przedmioty użytku codziennego mogą przenieść mieszkańców i gości daleko na wschód.

Zapach i światło

Z orientem nierozerwalnie kojarzą się ciepłe, nasycone barwy świateł i korzenne, mocne zapachy. Dlatego, tworząc orientalny klimat, warto zaprosić do swojego domu światło i zapach. Obie te role świetnie spełniają witrażowe świeczniki i lampy. Zapachowy wosk i olejek eteryczny o zapachu korzeni lub kwiatów można postawić w salonie albo sypialni.

Kolorystyka wnętrza

Nie ulega wątpliwości, że do orientu najlepiej pasuje nasycona, ciepła kolorystyka. To jednak nie tylko czerwienie i pomarańcze kojarzące się ze słońcem, ale też głębokie odcienie niebieskiego i hipnotyzujące, szmaragdowe zielenie. Orientalne klimaty karmią zmysły – są kwitnące, intrygujące i przykuwające wzrok, nie ma tu miejsca na delikatne kolory i lekko zarysowane wzornictwo.

Przełamać standardy

Warto sięgnąć po wschodnie inspiracje nie tylko dobierając bibeloty, ale też większe elementy, takie jak meble. Niska ława i pufy do siedzenia zamiast standardowych foteli to idealne miejsce, w którym można usiąść i wypić na przykład marokański napar z mięty lub arabską zieloną, miętową herbatę.

Funkcjonalne przedmioty

Urządzając nowe mieszkanie, zwykle dostaje się od przyjaciół i rodziny drobne i większe upominki. Warto wcześniej zaznaczyć, co się szczególnie przyda – to żaden nietakt, a z pewnością oszczędzi gościom wybrania zupełnie niedopasowanego podarunku. Oryginalne prezenty pozwolą uzupełnić wystrój, ale także i praktyczne przedmioty codziennego użytku mogą wprowadzać orientalny klimat do mieszkania. Wzorzysty dywan w odcieniach czerwieni i granatu, piękna, połyskująca, okrągła lampa, czy wreszcie żeliwny, niski czajniczek z zestawem czarek pełnią właśnie takie funkcje.

Pamiątki z podróży

Z podróży można przywieźć nie tylko oryginalne prezenty, ale i autentyczne, piękne elementy wystroju do własnych wnętrz. Takie przedmioty z duszą, kupione na lokalnym targu daleko od domu, wyrabiane ręcznie w tradycyjny sposób i przesycone duchem orientu, są niezastąpione w tworzeniu atmosfery.

Zobacz: Oryginalne prezenty | http://snob-shop.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)