Poker

Napisany przez dnia Wrz 19, 2012 w Teksty | 0 komentarzy

Dzieje historyczne pokera

poker1

Dzieje historyczne pokera z pewnością są bardzo stare, niektórzy twierdzą iż sięgają one do czasów starożytności, natomiast spisane dzieje pokera rozpoczynają się około 1834 roku, kiedy to Jonathan H. Green w czasie swoich podróży po świecie, zauważa i spisuje zasady gry na statku na rzece Missisipi. Wtedy to w pokera grało się talią kart dwudziestu, również rozdawano po pięć kat, jednak zasady były nie spójne i często oszukiwano, czego skutkiem była nazwa gry – „gra oszustów”.

Dopiero w latach późniejszych, kiedy trafiła ona do kasyn, nazwano ją poker od największego z układów w kartach, a stała się ona grą uczciwą pod bacznym okiem krupiera kasynowego. Dziś poker online jest jedną z najpopularniejszych gier hazardowych na całym świecie, zarówno w tradycyjnych kasynach, jak i w kasynach online, i występuje w różnych odmianach. Gra ta jest tak bardzo rozpowszechniona i popularna, że są co roku urządzane turnieje światowe, w których biorą udział setki a nawet tysiące graczy, po to aby po długiej rozgrywce wyłonić tego jedynego i najlepszego zwycięzcę. Turnieje pokerowe odbywają się w różnych kasynach świata i transmitowane są również w telewizji, a największy turniej pokerowy nazywa się World Series of Poker i gromadzi on rocznie ponad dwadzieścia tysięcy graczy.

Główna wygrana w 2007 roku wyniosła dziesięć milionów dolarów, tak więc zwycięzca takiego turnieju staje się bardzo bogatym człowiekiem. Poker od bardzo dawna jest słynna grą hazardową we wszystkich kasynach świat, a dzięki swej niepowtarzalności oraz emocjach, jakie można przeżyć podczas prawdziwej gry w pokera, gra ta nigdy nie osłabnie i nie starci na popularności, a jej zwolenników nadal będzie przybywać.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)