Przygotowania muszą być zawczasu

Napisany przez dnia Cze 22, 2013 w Teksty |

Tysiące rzeczy muszą być załatwione, zanim uda się przeprowadzić udane wesele. Jest ich naprawdę bez liku i wypisanie ich wszystkich byłoby wielgachnym wyzwaniem, którego się tutaj na pewno nie podejmiemy. Skupmy się jednak na kilku podstawowych kwestiach połączonych z kalendarium, ponieważ organizacja wesela musi być naprawdę przeprowadzona planowo i z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pierwsze kroki

Załóżmy, że takie rzeczy, jak oświadczyny i ich akceptacja zostały już załatwione, wiec przejdźmy do rzeczy. Na początek trzeba policzyć gości. Musimy to zrobić na około rok przed uroczystością, a najlepiej około półtorej roku prędzej. Będzie to oczywiście rachunek zrobiony z grubsza, ale paradoksalnie wychodzi on całkiem nieźle. Liczebność rodziny i przyjaciół nie jest w końcu aż tak zmienna, a długi okres zapowiedzenia pozwala gościom na odpowiednie ułożenie własnych planów. Nie robimy tego jednak dla samych gości, ale dla nas, a właściwie na potrzeby wyboru sali. Jest to najważniejsza kwestia, ponieważ sala i kościół (w mniejszym stopniu) są zawsze najbardziej problematyczne. Ich dostępność jest bowiem bardzo ograniczona.

W sali

Na drugi ogień zawsze musi iść fotograf oraz wodzirej z całą orkiestrą. Są to ludzie, bez których większość z nas nie wyobraża sobie udanego wesela, chociaż coraz częściej można usłyszeć, że ktoś dał sobie radę bez nich. W czasach, kiedy każdy ma w telefonie solidny aparat fotograficzny, a orkiestrę z powodzeniem może zastąpić laptop obsługiwany przez DJ’a, możemy na tym poprzestać. Pozbędziemy się masy problemów. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie jest dla nas, zacząć ich szukać musimy najlepiej już w momencie wynajmowania sali, najpóźniej w kilka miesięcy później. Konkurencja o dobrych fachowców jest duża, a nawet łachy maja co robić. Rekomendacji szukajmy u znajomych, ponieważ lepszej opcji nie będzie.

Cała reszta

Wszystkie pozostałe rzeczy trzeba mieć załatwione już na kwartał przed najważniejszym dniem. Wiele spraw załatwi się niemal za nas, jak chociażby organizacja wyżywienia, co zazwyczaj jest organizowane przez dom weselny. To samo z napojami wszelkiego rodzaju. Również dekoracje to w większości tylko kwestia zdecydowania się na którąś z zaproponowanych nam wersji. Trzeba pamiętać jedynie, że wszystkie odstępstwa od standardu będą mocno komplikować sprawę i je trzeba załatwiać z odpowiednim wyprzedzeniem by mieć pewność, że nic nie będzie spartaczone.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)