Śmierć bliskiej osoby

Napisany przez dnia Gru 6, 2017 w Teksty | 0 komentarzy

Czy można pogodzić się ze śmiercią? Każdy człowiek, z perspektywy czasu pewnie dojdzie do wniosku, że można. Musi jednak upłynąć wiele dni, zanim tak naprawdę otrząśniemy się po stracie bliskiej nam osoby, która być może towarzyszyła nam w naszych najważniejszych momentach życia. Jak wtedy poradzić sobie ze stresem i przede wszystkim formalnościami wynikającymi z załatwianiem pochówku?

Rodzina lekiem na całe zło

Warto w tych ciężkich chwilach zapomnieć o rodzinnych waśniach czy kłótniach. Zawsze, nawet w najlepszej rodzinie przytrafiają się zakręty życiowe, które rozdzielają osoby czasem na wiele lat. Pogrążeni w złych emocjach, na pewno zapominają o tym, że łączy ich pokrewieństwo. Ciężko jest w to uwierzyć, ale czasem śmierć musi otworzyć wielu rodzinom oczy, że tak naprawdę kłótnie nie mają większego sensu. Skoro nie było lepszego momentu na pogodzenie się, niech będzie to właśnie taki moment. Lepiej bowiem jest cierpieć wspólnie, niż pogrążyć się w nieprzebranym smutku, w samotności.

Międzynarodowy transport zmarłych

Czasem zdarza się, że najbliższa nam osoba, umiera poza granicami naszego kraju. Nie dość, że wiadomość o śmierci spada na nas jak grom z jasnego nieba, to jeszcze musimy zająć się tym, aby przewóz zwłok z zagranicy załatwiony był jak najszybciej i jak najlepiej. Znalezienie firmy, która specjalizuje się w takiego typu usługach, nie powinna przebiegać zbyt pochopnie. Trzeba zbadać, jaki jest cały proces sprowadzania zwłok oraz przede wszystkim czy usługa odbywa się w poszanowaniu godności zmarłego. Nie ma bowiem gorszego ciosu, niż świadomość, że ciało zostało w jakikolwiek sposób zbezczeszczone. Wszystkie uchybienia, o które podejrzewamy firmę, warto od razu zgłaszać, gdyż nie może się to wydarzyć już nigdy więcej.

Epitafium Kraków

Jedną z firm, która specjalizuje się w tego typu usługach, jest znana w Krakowie firma Epitafium. Zajmująca się przygotowaniem ceremonii pogrzebowych, posiada w swoich usługach również sprowadzanie zwłok spoza granicy naszego kraju. Epitafium to przykład firmy, której usługi stoją na najwyższym poziomie. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że nie będziemy musieli martwic się ani o przywóz zwłok, ani też o formalności z tym związane.

Pielęgnujmy wspomnienia

Warto również, w tych ciężkich chwilach zadbać o spokój swojego ducha. Jeżeli damy radę przejść przez ten trudny okres, na pewno zmarły, zawsze już będzie żył w naszym sercu. Nie ma bowiem nic cenniejszego, niż wspomnienia, które pielęgnowana przetrwają wieki. Czyż nie jest to pokrzepiające?

Zobacz zatem: Epitafium przewozy | http://www.epitafium-przewozy.pl/

VN:D [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)