Tablety coraz popularniejsze

Napisany przez dnia Sty 11, 2013 w Teksty | 0 komentarzy

tablet3Coraz to nowe premiery tabletów pokazują, że rynek tych urządzeń jest daleki od nasycenia. Ostatnie targi technologiczne pokazały, że producenci mają jeszcze kilka asów w rękawie jeżeli chodzi o rynek tabletów.

Co innego z sprzętem takim jak laptopy. Tutaj możliwości technologiczne jakby lekko zwolniły i jedną rzeczą jaką mogą pochwalić się producenci jest nieco szybszy procesor, dysk SSD zamiast tradycyjnego czy możliwość dotykowego korzystania z ekranu.

Tego typu nowinki są oczywiście ciekawe, natomiast nadal brakuje przełomowych zmian takich jak właśnie wejście tabletów do powszechnego użytku.

Co niesie przyszłość

Na różnych prezentacjach można zobaczyć urządzenia, które nie są do niczego podobne. Sprzęt taki jak specjalne okulary rozszerzające rzeczywistość, czy zegarki łączące się z telefonami jeszcze jakiś czas temu nie śniły się jedynie futurologom.

Obecny postęp sprawia, że sprzęt elektroniczny będzie się unifikował pod względem możliwości i parametrów. Gdy mowa jest o tabletach to sprzęt ten jest dosyć młodym wynalazkiem na rynku technologicznym, ale mimo to bardzo szybko przyzwyczaił do siebie klientów co powoduje dalszy szybki rozwój tych urządzeń.

Ktoś, kto teraz kupi nowy tablet za półtorej roku będzie miał już całkiem stary sprzęt. Jest to trend identyczny do tego jaki miał miejsce w komputerach stacjonarnych w czasach procesorów Pentium, Pentium 2 itd.

Gdzie kupić swój wymarzony tablet?

Jak wiadomo każdą elektronikę możemy znacznie taniej nabyć drogą internetową. Planując tego typu zakup wystarczy wejść na porównywarkę cen i odnaleźć najniższą cenę. Jednak jeszcze przed kliknięciem koszyka dobrze jest sprawdzić wiarygodność danego sklepu. Jeżeli jest to typowy mały sklepik, który faktycznie może danego towaru nawet nie mieć na stanie to lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie dołożenie kilkunastu złotych i kupienie tabletu w bardziej znanym sklepie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że tablet samsung na pewno do nas trafi.

Dodatkowo dobrze jest sprawdzić możliwość odbioru osobistego. Niektóre sklepy mają tak zwane punkty odbioru osobistego lub zaprzyjaźnione salony, które pozwalają na odbiór sprzętu. Dzięki temu będziemy mogli kupić sprzęt znacznie taniej przez to, że odbierzemy go osobiście po pracy czy szkole.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 5.5/10 (2 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)