Telewizory LED czy 3D – który lepszy?

Napisany przez dnia Lut 6, 2013 w Teksty | 0 komentarzy

telewizor2Telewizory są nieodłącznym elementem naszego społeczeństwa. Nasi dziadkowie korzystali z pierwszych czarno białych i sporych rozmiarów telewizorów już kilkadziesiąt lat temu.

Z czasem  rozwoju technologii możliwości telewizorów wzrosły, pojawiła się telewizja kolorowa, a wielkość ekranu znacznie się poprawiła.

Dalszy rozwój telewizorów to głównie próba zmniejszenia grubości ekranu oraz poprawiania odwzorowania kolorów i kontrastu. Dzięki dużym nakładom na rozwój technologii producenci mogli praktycznie każdego roku zaskakiwać klientów nowymi możliwościami telewizorów.

Obecne możliwości telewizorów dorównują nieraz komputerom. Wbudowane systemy pozwalają nie tylko na oglądanie fimów w doskonałej jakości, ale również przeglądanie internetu, czy kontaktowanie się z znajomymi za pomocą komunikatorów. Nowe propozycje producentów dotyczą głównie poprawy rozdzielczości ekranu, funkcji 3D, czy możliwości sterowania głosem i ruchem.

Który telewizor warto wybrać?

Liczba obecnych na półkach sklepowych telewizorów jest bardzo duża. Każdy producent ma w swoim portfolio nieraz kilkadziesiąt modeli telewizorów różniących się konfiguracjami, typem ekranu i rozdzielczością. Pełna lista telewizorów może nieraz siegać nawet kilkuset modeli. Jak z takiego dużego wyboru znaleźć coś dla siebie?

W tym celu warto obserwować trendy i najczęściej kupowane modele. Na stronach internetowych sklepów i porównywarkach cenowych prezentowane są zestawienia i rankingi telewizorów wraz z opiniami klientów, którzy dany model zakupili. Na tej podstawie możemy podjąć  decyzje o wyborze właściwego modelu.

Obecnie najpopularniejsze są telewizory LED oraz telewizory z wbudowaną funkcją 3D. Te drugie stały się popularne dzięki intensywnej promocji marketingowej, jednak w ostatecznym rozrachunku nie są aż tak popularne, a możliwości tradycyjnych telewizorów LED są wystarczająco dobre, aby pozostać przy zakupie właśnie nich.

Dodatkowo telewizory LED  są zdecydowanie tańsze niż telewizory 3D i za tą samą cenę co telewizor  3D, nasz wymażony telewizor LED może mieć kilka cali większy ekran.

Warto wybierając telewizor nie sugerować się jedynie ceną, ale również jakością wykonania. Czasem nieco droższy telewizor lepszego producenta będzie nam służył znacznie dłużej niż telewizor tańszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 9.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)