Transport ciała z zagranicy

Napisany przez dnia Paź 16, 2017 w Teksty | 0 komentarzy

W czasach, kiedy wiele Polaków wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepszego życia lub też wybiera się na zagraniczne wakacyjne wyjazdy, coraz częściej spotyka się konieczność sprowadzenia ciała zmarłej osoby z zagranicy.

przewóz zwłok z zagranicy

Przewóz zwłok z zagranicy

Temat śmierci jest trudny, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy bliskiej osoby. Rozumiemy, że każdy ma prawo do przeżywania żałoby na swój własny sposób i chcemy mu to ułatwić. Jesteśmy firmą, której zadaniem jest międzynarodowy transport zmarłych. Jednocześnie chcemy, by cały proces przebiegał możliwie jak najsprawniej i najmniej boleśnie dla klienta, dlatego przyjmujemy zgłoszenia przez całą dobę i chętnie pomagamy w załatwianiu wszelkich niezbędnych formalności, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dysponujemy flotą, dzięki której możemy sprowadzić zmarłą osobę z praktycznie każdego zakątka ziemi, chociaż nie zawsze jest to łatwe zadanie. Współpracujemy z ambasadami, oferując pomoc przy dokonaniu niezbędnych opłat i tłumaczeń.

Pomagamy także w organizacji transportu drogą powietrzną oraz morską. Nasze usługi są w pełni profesjonalne, cały czas pamiętamy o szacunku należnym zmarłej osobie i jej bliskim.

O czym warto wiedzieć?

Przede wszystkim, warto wiedzieć, że o transport zmarłego z zagranicy może się ubiegać osoba spokrewniona z nim najdalej w czwartym pokoleniu.

Rodzina często martwi się o koszt sprowadzenia zmarłej osoby z innego kraju. Rzeczywiście, nie są to sumy niskie, dlatego tym bardziej warto wybrać firmę, która gwarantuje najlepszą jakość usług i pewny przebieg całego procesu.

Formalności do załatwienia, by przewóz ciała odbył się w pełni legalnie, jest sporo. Po pierwsze należy złożyć wniosek do starosty lub prezydenta miasta, w którym docelowo odbędzie się pogrzeb zmarłego. Uzyskany dokument należy przefaksować do konsulatu kraju, w którym znajduje się ciało. Na jego podstawie konsul wystawia zezwolenie na przewóz zmarłego.

Pamiętać należy, że transport zwłok musi odbywać się z wykorzystaniem pojazdu specjalnie do tego przeznaczonego. Jeśli chodzi o drogę morską lub powietrzną, formalności do załatwienia jest jeszcze więcej. Decyzją bliskich jest też to, czy chcą by zmarły został za granicą skremowany, czy pragną, by do kraju wróciła trumna z ciałem. Warto jednak pamiętać o tym, że przywiezionej z zagranicy trumny nie wolno w kraju otwierać. Dlatego osoby, które chcą pożegnać się ze zmarłym, mogą poprosić pracowników firmy pogrzebowej o zrobienie mu ostatnich zdjęć przed zamknięciem trumny, by móc na zawsze zapamiętać jego twarz.

Zobacz więcej: http://www.epitafium-przewozy.pl

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)