Zalety kredytów konsolidacyjnych

Napisany przez dnia Kwi 19, 2016 w Nowości | 0 komentarzy

Przeciętny Polak ma zaciągniętych kilka zobowiązań finansowych. Należą do nich nie tylko kredyty i pożyczki, ale także raty za zakupy oraz limity na kartach kredytowych. Jeśli niezbyt rozsądnie decydujemy się na pożyczanie pieniędzy od różnych banków i innych instytucji, może się okazać, że skończymy z kilkoma lub nawet kilkunastoma ratami do spłacenia każdego miesiąca.
Chwilówka

Nie jest to zbyt wesoła perspektywa, zwłaszcza że w takich okolicznościach nie trzeba wiele, żeby naruszyć naszą kruchą równowagę finansową. Choroba, utrata pracy, czy też inne przejściowe problemy z płynnością finansową mogą okazać się katastrofalne. Oczywiście banki przygotowały stosowną propozycję również na taką okazję. Kredyty konsolidacyjne to rozwiązanie przeznaczone specjalnie dla osób, które maja poważne problemy ze spłatą zadłużenia – tak można przeczytać na blogu konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/10/ranking-kredytow-konsolidacyjnych.html

Trochę taniej

Podstawową zaletą konsolidacji kredytów jest możliwość obniżenia wysokości comiesięcznej raty. Może się również okazać, że oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego będzie niższe niż oprocentowanie skonsolidowanych zobowiązań. Jest to oczywiście bardzo korzystne, zwłaszcza przy dużych sumach zadłużenia.

Tylko jedna rata

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego wiąże się także z tym, ze zamiast kilku lub kilkunastu rat, które płacimy co miesiąc, zostanie tylko jedna. Ułatwia to znacznie pilnowanie terminów i z pewnością pozwala na zmniejszenie stresu, który zawsze wiąże się ze spłatą zadłużenia. Rata ta będzie także niższa od sumy wszystkich zobowiązań, które musieliśmy płacić co miesiąc przed konsolidacją. Może to mieć bardzo duże znaczenie dla osób, które z powodu długów mają zwyczajnie problem z dotrwaniem do pierwszego.

Dodatkowa gotówka

Kredyty konsolidacyjne – ranking 2014 nie muszą ograniczać się jedynie do spłaty sumy zadłużenia. Zaciągając takie zobowiązanie, mamy możliwość otrzymania także dodatkowej gotówki, która może nam posłużyć, np. do pokrycia bieżących wydatków. Oczywiście to, czy takie środki otrzymamy i w jakiej wysokości, będzie zależało od banku oraz naszej zdolności kredytowej.

Warto czy nie?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie każdy musi znaleźć sam po dokładnym rozważeniu swojej sytuacji finansowej. Należy jednak pamiętać, że w razie problemu ze spłatą zadłużenia nie warto czekać, trzeba jak najszybciej poszukać skutecznego wyjścia z sytuacji. Zwlekanie ze spłacaniem rat kredytu może skończyć się niestety zawarciem bliższej znajomości z komornikiem, a tego raczej każdy chciałby uniknąć. Dlatego też kredyty konsolidacyjne cieszą się, i zapewne będą cieszyć się również w przyszłości, rosnącą popularnością.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)