archiwizacja danych 5 Główne typy systemów backupu danych

photo
archiwizacja danych płatnika

archiwizacja danych Kopie zapasowe danych to nic innego jak kopie poufnych danych przechowywane w innym miejscu. Często są one zapisywane na bezpiecznym zewnętrznym dysku twardym, płycie CD lub innym podobnym urządzeniu. W ten sposób, gdy poczujesz, że wszystko, nad czym pracowałeś i co ceniłeś, zostało utracone, możesz się pocieszyć, że kopia zapasowa danych pozwoli Ci się pozbierać. To takie proste. Nie musisz się martwić o utracone dane.

Kopia zapasowa w Linux dla „prostego kowalskiego”.

Dostępnych jest wiele różnych typów rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, które spełniają wszystkie wymagania w zakresie przechowywania danych i tworzenia kopii zapasowych. archiwizacja danych https://przybysz.pl/archiwizacja-danych-to-konieczne-zabiegi-w-spolkach/ Większość osób korzysta po prostu z jednej z najpopularniejszych i najczęściej używanych opcji pamięci masowej dostępnych obecnie na rynku – lokalnej, sieciowej lub taśmowej. Choć wszystkie te opcje dobrze spełniają swoje zadanie, nie wszystkie zapewniają najlepszą wartość ogólną. Na przykład lokalny system pamięci masowej świetnie radzi sobie z przechowywaniem danych w pobliżu użytkownika, ale nie jest tak wszechstronny jak dobry sieciowy system kopii zapasowych. Przyjrzyjmy się każdej z tych opcji pamięci masowej i zobaczmy, jak wypadają w porównaniu z innymi.

backup z plików programu CDN Optima.

Lokalne urządzenia do tworzenia kopii zapasowych tworzą kopie zapasowe danych bezpośrednio w innej lokalizacji w sieci firmowej. W przypadku poważnej awarii, np. gdy serwer przestanie działać, kopia zapasowa danych zostanie bezpośrednio zapisana przez firmę w lokalizacjach poza firmą. Urządzenia te są najbardziej odpowiednie dla firm z wieloma klientami.

Kopie danych są ważne dla firm księgowych.

Sieciowe urządzenia do tworzenia kopii zapasowych przechowują dane na nośnikach wymiennych, takich jak płyty CD-R/DVD lub zewnętrzne dyski flash. Urządzenia te są łatwe w użyciu, ale nie są w stanie obsłużyć tak dużego ruchu jak sieciowy system pamięci masowej i nie są tak bezpieczne. Są one również najlepsze dla średnich firm, które potrzebują kilku niezawodnych urządzeń pamięci masowej do tworzenia kopii zapasowych danych.

Programy do tworzenia przyrostowych kopii zapasowych są najłatwiejsze w obsłudze, ale nie są też najtańsze. Przyrostowe tworzenie kopii zapasowych wykorzystuje kompresję danych, aby w danym momencie przenieść mniejszą ilość danych. Programy te najlepiej nadają się dla firm, które zatrudniają mniej niż 5 pracowników i mają wolne tempo tworzenia kopii zapasowych. Jeśli jednak potrzebujesz więcej opcji tworzenia kopii zapasowych, może to być dla Ciebie najlepszy wybór. Ponadto wiele produktów do tworzenia kopii zapasowych danych zawiera tę funkcję bez dodatkowych kosztów.

Obraz dysku twardego to skompresowana kopia zapasowa danych. Jest to bardzo prosty sposób tworzenia kopii zapasowej danych, ponieważ zajmuje niewiele miejsca na dysku twardym. Kopia zapasowa danych jest tworzona dopiero po ich skompresowaniu za pomocą oprogramowania do tworzenia obrazów. Jest to najlepsze rozwiązanie dla firm, które nie potrzebują dużej ilości kopii zapasowych danych i muszą przywracać tylko określone pliki danych. Kopia zapasowa danych nie jest jednak tak bezpieczna, ponieważ tworzone obrazy mają taki sam rozmiar jak dysk twardy.

Przyczyny dlaczego kopia zapasowa Windows 10 jest obowiązkowe dla biur.

Usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze pozwalają użytkownikom na przechowywanie danych na serwerze strony trzeciej. Usługa ta pozwala użytkownikom na wprowadzanie zmian, dodawanie lub usuwanie elementów z pamięci masowej oraz dokonywanie innych zmian w danych bez konieczności dostępu do własnych serwerów i ich konserwacji. To może być korzystne, ponieważ pozwala użytkownikom odzyskać dane, które zostały utracone z powodu awarii sprzętu lub wirusów. Może to być również korzystne, ponieważ pozwala użytkownikom na dostęp i aktualizację danych, których kopie zapasowe są przechowywane w chmurze, bez konieczności posiadania dostępu do rzeczywistej pamięci masowej.

Napędy taśmowe są często wykorzystywane jako podstawowa kopia zapasowa w centrach danych. Napędy taśmowe przechowują jednak dane w formie fizycznej, a nie w formacie plików online. Oznacza to, że w przypadku problemów z tworzeniem kopii zapasowych danych może upłynąć sporo czasu, zanim kopia zapasowa zaindeksuje wszystkie dane przechowywane na napędach taśmowych.

By akte