Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Wyróżnij profesjonaliste do odzyskiwania danych z macierzy RAID.
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Odzyskiwanie danych z macierzy RAID wiąże się z wieloma możliwymi problemami. Jednym z najpoważniejszych jest awaria całego systemu SAN spowodowana awarią sprzętu lub błędami w oprogramowaniu. Taka katastrofa może uniemożliwić odzyskanie danych, a nawet sprawić, że projekt odzyskiwania danych zakończy się kosztowną porażką. Inne problemy mogą wynikać z uszkodzeń logicznych, uszkodzeń plików lub obu tych przyczyn. Każda z tych sytuacji ma swój własny, szczególny zestaw problemów, którymi należy się zająć, a w niektórych przypadkach nie da się ich uniknąć. Istnieje jednak szereg innych sytuacji, w których odzyskiwanie danych z macierzy RAID może być możliwe, pomimo tych trudności.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 wydatki plus możności.

W wielu firmach niektórzy pracownicy działu IT są odpowiedzialni za utrzymywanie kopii zapasowej pomiędzy serwerem głównym a serwerami zapasowymi znajdującymi się w innych miejscach budynku. Kopia zapasowa składa się z co najmniej jednego serwera fizycznego, a często z kilku maszyn wirtualnych, takich jak systemy operacyjne Red Hat Linux, system operacyjny SunOS lub Microsoft Windows. Wszystkie te urządzenia można umieścić w jednym serwerze głównym, aby w razie potrzeby pełniły funkcję usługi zapasowej.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jaka efektywność? i jakie są wartości.

Jeśli jednak jeden z tych systemów ulegnie awarii, wszelkie odzyskiwanie danych z tej maszyny staje się bezużyteczne. Problem polega oczywiście na tym, że cała ta macierz nie została objęta kopią zapasową przed wystąpieniem awarii nadprodukcji. Chociaż takie odzyskiwanie danych z pojedynczej maszyny fizycznej jest czasami możliwe, zazwyczaj nie warto ryzykować. O wiele bardziej efektywne jest przełączenie macierzy w tryb gotowości na miejscu i wykorzystanie tego serwera jako zapasowego rozwiązania awaryjnego.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w niechybne oręże.

Zdarza się, że odzyskiwanie danych z macierzy RAID nie jest kompletne bez pewnej formy konfiguracji lustrzanej. Urządzenie lustrzane jest definiowane jako jeden lub więcej komputerów działających jako kopia zapasowa dla jednego komputera fizycznego. Mirroring w macierzowym systemie odzyskiwania RAID obejmuje wiele nadmiarowych dysków oprócz jednego głównego dysku twardego. Poprzez umieszczenie jednego nadmiarowego dysku w każdej macierzy, a następnie umieszczenie głównego dysku w centrum danych, wiele zasobów może być wykorzystanych do próby odtworzenia danych. Często udaje się w ten sposób odtworzyć większość, jeśli nie wszystkie dane, a drugi dysk twardy jest używany jako rozwiązanie awaryjne.

Chociaż operacja odzyskiwania danych z macierzy RAID przy użyciu konfiguracji lustrzanej jest preferowaną metodą odzyskiwania danych, istnieją inne powody, dla których lustro jest wybierane zamiast systemu awaryjnego. Na początek, aby odzyskiwanie danych z macierzy RAID przebiegało prawidłowo, serwer lustrzany musi działać przez cały czas. Jeśli główny dysk twardy ulegnie awarii, serwer lustrzany będzie nadal działać i umieszczać dane na serwerze wtórnym w sposób nadmiarowy. Jest to ważne, ponieważ większość rozwiązań awaryjnych wymaga, aby co najmniej jeden podstawowy dysk twardy był sprawny, zanim przejmie resztę systemu. Jest to bardzo ważny krok w celu zapewnienia optymalnej wydajności samego systemu odzyskiwania RAID.

Kolejną zaletą korzystania z systemu lustrzanego jest to, że systemy lustrzane zwykle zwiększają wydajność. Gdy dane są umieszczane na systemie wtórnym, nie są tracone z powodu awarii jednego z dysków. Pozwala to firmie zaoszczędzić pieniądze na zużyciu energii i kosztach operacyjnych. W rezultacie każdy zaoszczędzony dolar jest w jakiś sposób zyskiem, jeśli wziąć pod uwagę ilość energii, którą można zaoszczędzić w całym okresie eksploatacji systemu.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 wartości ciekawego usługi.

Podczas gdy rozwiązanie typu failover jest często mądrym wyborem, jeśli chodzi o odzyskiwanie danych, niektórzy specjaliści IT mogą zdecydować się na prosty system lustrzany. Ci specjaliści mogą nie przywiązywać wagi do korzyści płynących z rozwiązania typu failover i są bardziej zainteresowani możliwością odzyskiwania danych z jednego systemu głównego. Osoby zainteresowane samodzielnym tworzeniem kopii zapasowych przy użyciu staromodnego systemu lustrzanego powinny wiedzieć, że nie jest to tak proste, jak umieszczenie dysku głównego w urządzeniu dodatkowym, a następnie umieszczenie dysku dodatkowego w systemie głównym. Aby pomyślnie utworzyć kopię zapasową, należy wykonać następujące czynności:

Jeśli firma nie jest wystarczająco pewna swojej bazy wiedzy lub nie jest pewna kroków niezbędnych do zakończenia procesu odzyskiwania danych, powinna skontaktować się z ekspertem ds. odzyskiwania danych. Korzystanie z systemu lustrzanego może być korzystne dla wielu firm, ale nie wszystkie sytuacje są idealne. Ważne jest, aby specjalista IT posiadał wiedzę i umiejętności niezbędne do przywrócenia danych z jednego systemu do drugiego. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze rozwiązania do odzyskiwania danych, jest wybranie takiego, które jest odpowiednie dla aktualnych potrzeb użytkowników. Doświadczony specjalista może pomóc w określeniu, która metoda odzyskiwania danych jest najlepsza w danej sytuacji.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte