ogrodzenia plastikowe Fior Markets prognozuje globalny rynek ogrodzeń plastikowych

W najnowszym raporcie firma Fior Markets przewiduje, że globalny rynek ogrodzeń plastikowych wzrośnie z 5,25 mld USD w 2020 r. do 8,17 mld USD do 2028 r., odnotowując CAGR na poziomie 5,69%. Oczekuje się, że wzrost ten będzie napędzany przez popyt na ogrodzenia dekoracyjne dla domów, firm i przestrzeni publicznych. Aby uzyskać więcej informacji na temat ogrodzeń z tworzyw sztucznych, czytaj dalej. Raport obejmuje również czynniki stymulujące i ograniczające rynek.

PCV winyl

W przeciwieństwie do drewna i aluminium, ogrodzenia z PCV są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają malowania. W przeciwieństwie do drewna, winyl nigdy nie pęka ani nie gnije. Jest on również odporny na działanie promieni UV. W przeciwieństwie do drewna, PCW nadaje się do recyklingu i jest nietoksyczny. Wytrzymałość na rozciąganie i trwałość koloru sprawiają, że jest to praktyczny wybór na zewnętrzną część domu. Jeśli martwisz się o wpływ winylu PCW na środowisko, rozważ następujące kwestie:

Ogrodzenie winylowe stanowi barierę wokół podwórka i eliminuje potrzebę stosowania roślin zapewniających prywatność. Ponadto solidne ogrodzenie winylowe oznacza, że nie ma w nim dziur ani pęknięć. W przypadku tradycyjnego ogrodzenia pikowanego konieczne jest sadzenie roślin zapewniających prywatność, aby zablokować nieestetyczne widoki. Ogrodzenia winylowe z PCW doskonale nadają się do tego celu, ponieważ nie wymagają żadnej konserwacji. Ogrodzenia z winylu można nawet stosować do celów komercyjnych, ponieważ praktycznie nie wymagają konserwacji.

Chociaż winyl jest popularnym materiałem ogrodzeniowym, należy pamiętać, że nie jest on tak trwały jak ogrodzenia drewniane. Dlatego ogrodzenia z winylu PCV najlepiej sprawdzają się na obszarach o słabym wietrze lub ekstremalnych warunkach pogodowych. Zaleca się również zatrudnienie profesjonalisty do instalacji ogrodzenia. Należy pamiętać o zabezpieczeniu wszelkich wymaganych pozwoleń i zatwierdzeń dla procesu instalacji. I pamiętaj, aby wybrać odpowiedni styl dla swojego podwórka! W ten sposób można mieć pewność co do jakości zakupionego ogrodzenia z winylu PCW.

Nylon

Ogrodzenia z tworzyw nylonowych mają wiele zalet. Na przykład są bardzo elastyczne, trwałe i atrakcyjne. Są także ekonomiczne w porównaniu z innymi materiałami. W zależności od zastosowania mogą wymagać napraw i konserwacji. Oto, jak można dbać o swoje ogrodzenie. I pamiętaj: zawsze możesz je wymienić, jeśli nie trzyma się tak dobrze, jak powinno. Jeśli musisz naprawić swoje plastikowe ogrodzenie nylonowe, oto kroki, jakie należy podjąć:

Winyl to kolejny trwały materiał. Vinyl to skrót od polichlorku winylu. Kiedy winyl po raz pierwszy pojawił się na rynku, wyglądał jak plastik, ale nowoczesne kompozycje umożliwiły przekształcenie go w materiał o bardziej naturalnym wyglądzie. Zdecyduj, jaki materiał będzie najlepiej pasował do estetyki i budżetu Twojego domu. Pamiętaj, że ogrodzenia winylowe będą wymagały więcej zabiegów konserwacyjnych niż drewniane, więc upewnij się, że masz na to odpowiedni budżet. Ogrodzenia drewniane będą trwalsze, ale będą też droższe.

Polietylen

Plastikowe materiały ogrodzeniowe są trwałe i przyjazne dla środowiska. Według raportu opublikowanego przez Fior Markets, światowy rynek ogrodzeń plastikowych wzrośnie z 5,25 mld USD w 2020 roku do 8,17 mld USD do roku 2028. W okresie objętym prognozą rynek ten ma rosnąć z szybkością CAGR wynoszącą 5,69%. Jednak przed zakupem tego produktu należy rozważyć pewne wady stosowania tego materiału w ogrodzeniach. Poniżej przedstawiono niektóre z powszechnych zastosowań ogrodzeń z polietylenu:

Plastikowa bariera ochronna: Bariera ochronna z tworzywa sztucznego jest uniwersalna i może być wykorzystywana do różnych zastosowań. Jest lekka i nadaje się do wielokrotnego użytku, a także jest łatwa w montażu i przechowywaniu. Materiał ten jest odporny na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. Materiał ten jest także dostępny w różnych długościach. Aby uzyskać bardziej wytrzymałe ogrodzenie, należy wybrać 54-milimetrowy polietylen o wysokiej gęstości. Takie ogrodzenie jest niezwykle trwałe, ale nie jest odporne na płomienie.

Trwałość: Ogrodzenia plastikowe to trwała i niedroga alternatywa dla drewna. Jest pięciokrotnie mocniejsze i trwalsze od drewna i coraz częściej stosuje się je w zadrzewieniach krajobrazowych, na tarasach i w sztachetach. Nie wchłania wody i jest łatwe w montażu. Materiał, z którego jest wykonany, to żywica termoplastyczna zwana PCW, trzeci najpopularniejszy rodzaj tworzywa sztucznego na świecie. Polichlorek winylu jest elastyczny i trwały.

Polichlorek winylu

Winyl jest rodzajem polichlorku winylu, który jest mieszany z innymi składnikami, dzięki czemu jest trwały i długowieczny. To tworzywo sztuczne jest często stosowane w plastikowych ogrodzeniach, rurach, oknach i innych elementach budowlanych. Polichlorek winylu to syntetyczne tworzywo sztuczne, które jest szeroko stosowane w produktach budowlanych, a także jest rodzajem PCW. Substancja ta powstała przypadkowo, gdy kolby z chlorkiem winylu pozostawiono w bezpośrednim świetle słonecznym.

Elastyczność materiału winylowego mierzy się na podstawie wartości procentowej ugięcia w różnych temperaturach. W tym teście próbkę winylu umieszcza się na przemian w gorącej i zimnej kąpieli. Im niższa liczba, tym mniejsze ugięcie. Zasadniczo zakres temperatur stosowany w tym teście wynosi od -30 C do -86 F. W innym teście mierzony jest moduł sprężystości materiału winylowego. Zazwyczaj im wyższy moduł sprężystości, tym sztywniejszy jest materiał.

Aby wyprodukować ogrodzenie z winylu, jest ono wytłaczane. Monoekstryzja to oryginalny proces przekształcania polietylenu. W tym procesie żywica winylowa jest przepychana przez beczkę i matrycę, która chłodzi winyl w trakcie jego przepływu. Produkt końcowy jest cięty na odcinki o określonej długości. Koekstruzja to inny rodzaj produkcji ogrodzeń winylowych. W koekstruzji dwa strumienie winylu są podawane do tej samej matrycy. Współwytłaczanie może zapewnić dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV warstwy wierzchniej, umożliwiając jednocześnie selektywne dodawanie modyfikatorów udarności i pigmentów kolorystycznych.

Winyl

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać ogrodzenia winylowe zamiast drewnianych. Jednym z nich jest to, że nadają się one w 100% do recyklingu. W przeciwieństwie do drewna, winyl jest wytwarzany z naturalnych źródeł. W rzeczywistości w procesie jego produkcji zużywa się bardzo niewiele paliw kopalnych. W trakcie tego procesu uwalniana jest jedynie niewielka ilość dwutlenku węgla. Winyl składa się z kilku składników chemicznych, w tym etylenu, który jest gazem ziemnym, chloru i polipropylenu. Można je ponownie wykorzystać do wielu celów, w tym do produkcji mebli i ogrodzeń.

Montaż ogrodzenia winylowego jest łatwy. Większość elementów ogrodzenia winylowego po prostu wsuwa się na miejsce, ale słupki muszą być odpowiednio osadzone w ziemi. Dzięki temu koszt instalacji będzie niższy niż w przypadku innych materiałów. Ogrodzenia winylowe nie wymagają również konserwacji, więc nie trzeba ich bejcować ani malować. Ogrodzenie z winylu można zamontować samodzielnie lub zatrudnić profesjonalistę. Oto jak wybrać najlepsze ogrodzenie dla swojego domu.

Kolor: Chociaż ogrodzenie winylowe nie blaknie łatwo przy normalnym użytkowaniu i prawidłowej instalacji, może być podatne na pęknięcia w wyniku dużych uderzeń lub najechania na nie samochodem. Należy również zachować ostrożność podczas korzystania z urządzeń do pielęgnacji trawników, w tym z podkaszarek. Szczególnie agresywne są podkaszarki komercyjne, które mogą spowodować znaczne uszkodzenia ogrodzenia. Na szczęście wybór ogrodzenia z winylu ma wiele zalet. Ogrodzenie winylowe nie niszczeje ani nie blaknie i będzie wyglądać doskonale przez wiele lat.

Winyl z nadrukiem

Oprócz tradycyjnego białego koloru, ogrodzenia winylowe można dostosować do własnych potrzeb na wiele sposobów. Kolory mogą się różnić w zależności od stylu, kształtu i układu ogrodzenia. Jeśli chcesz, aby Twoje ogrodzenie wyróżniało się na tle innych, spróbuj zastosować farbę epoksydową, aby nadać mu niestandardowy kolor. Ceny mogą się różnić w zależności od elementów dekoracyjnych i robocizny. Na przykład ogrodzenie w kolorze niebieskim i białym może być droższe niż brązowe i czerwone. Na ogrodzeniu można również umieścić napis lub imię wykonane elegancką czcionką.

Wykonane na zamówienie znaki ogrodzeniowe to świetna opcja reklamy zewnętrznej. Mogą one zaprezentować Twój niestandardowy projekt ogrodzenia i efekt końcowy, który chcesz osiągnąć. Zaprojektowane na zamówienie ogrodzenia mogą być również wykorzystywane do promowania nowych projektów lub odnawiania starych ogrodzeń. W przeciwieństwie do tradycyjnych banerów winylowych, ekrany ogrodzeniowe są lekkie i trwałe, przepuszczając do 80% powietrza. Doskonale sprawdzają się na imprezach sportowych, targach i w kościołach, a także w zastosowaniach zewnętrznych i wewnętrznych.

Ogrodzenie winylowe jest łatwe w montażu i wymaga mniej konserwacji niż ogrodzenia drewniane. Nie gniją, w przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, które trzeba co roku bejcować i uszczelniać, aby je chronić. Ponieważ ogrodzenia winylowe są wykonane z materiałów sztucznych, owady są mniej skłonne do ich podgryzania. W związku z tym wzrośnie estetyka Twojego domu. Co więcej, ogrodzenie winylowe będzie służyć przez długi czas. Jest ono również trwałe i może zwiększyć wartość domu.

By akte