ogrodzenia plastikowe Powody, dla których warto wybrać tworzywo sztuczne na ogrodzenie domu

Ogrodzenia winylowe i plastikowe są wykonane z polichlorku winylu (PCW). Produkuje się je z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, w tym z materiałów pochodzących z recyklingu. Wiele ogrodzeń winylowych i plastikowych jest wykonanych z kompozytów dwóch lub więcej tworzyw sztucznych, co zwiększa ich wytrzymałość i odporność na promieniowanie UV. Ogrodzenia winylowe są również stosunkowo tanie w porównaniu z ogrodzeniami metalowymi lub drewnianymi. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać tworzywo sztuczne na ogrodzenie domu:

Ogrodzenia winylowe są wykonane z polichlorku winylu.

Wybierając ogrodzenie winylowe, masz do wyboru kilka opcji. Istnieją dwa rodzaje wytłaczania: mono i CO. Podczas gdy wytłaczanie CO jest szerzej stosowane, mono jest starszym typem. Wytłaczanie mono nie obejmuje takiego samego mieszania jak wytłaczanie CO. W procesie wytłaczania CO na zewnętrznych warstwach PCW umieszcza się inhibisztachety UV i inne dodatki. Obie metody pozwalają uzyskać trwały i mocny winyl.

Istnieją dwa sposoby produkcji ogrodzeń z winylu: monoekstruzja i koekstruzja. Monoekstruzja to oryginalna metoda przekształcania polietylenu. Polega ona na przetłaczaniu żywicy winylowej przez beczkę i matrycę. Po zakończeniu procesu wytłaczania materiał przechodzi przez zbiornik chłodzący i jest cięty na odcinki o określonej długości. Z drugiej strony, współwytłaczanie polega na podawaniu dwóch strumieni winylu do jednej matrycy. Metoda ta pozwala na selektywne podawanie inhibitorów UV i modyfikatorów udarności.

Chociaż ogrodzenia z winylu mają te same podstawowe składniki chemiczne, są one produkowane z różną jakością. Jakość ogrodzeń winylowych może się znacznie różnić w porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi. Podobnie jak w przypadku ogrodzeń drewnianych, ważne jest, aby znaleźć renomowaną firmę produkującą ogrodzenia z winylu i zakupić panele od renomowanego producenta. Niestety, wielu sprzedawców detalicznych sprzedaje niedrogie panele winylowe i słupki do samodzielnego montażu, które nie są trwałe i mogą łatwo ulec uszkodzeniu.

Są trwałe

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać ogrodzenia z tworzyw sztucznych dla swojej posesji. Stosowane tworzywo syntetyczne jest odporne na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV. Ogrodzenia plastikowe mogą być wykonane z różnych usuniętych materiałów, takich jak pojemniki po oleju, puszki po butlach i plastikowe dzbanki. Niektóre ogrodzenia mogą być łączone z materiałami odpornymi na działanie promieniowania UV. A ponieważ są one tak trwałe, można je wielokrotnie wykorzystywać. Nawet jeśli ogrodzenie zostanie przewrócone, wyprostuje się z powrotem.

Oprócz niskich kosztów ogrodzenia plastikowe są bardzo trwałe. Tworzywo sztuczne jest doskonałym materiałem na ogrodzenia, ponieważ nie gnije tak jak drewno. Tworzywo sztuczne wytrzyma dziesiątki lat. Jest również łatwy w utrzymaniu, a wzdłuż ogrodzenia można sadzić róże i warzywa. Świetnie nadaje się także na oczka wodne. Można znaleźć wiele rodzajów ogrodzeń z tworzyw sztucznych, w tym z winylu, PCV i kompozytu. Wybierając odpowiednie ogrodzenie z tworzywa sztucznego dla swojej posesji, należy pamiętać, że nie będzie ono tak trwałe jak ogrodzenia drewniane, ale będzie się można miło zaskoczyć tym, jak dobrze radzą sobie z żywiołami.

Kolejną zaletą ogrodzeń z tworzyw sztucznych jest to, że ich montaż wymaga mniej siły. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia plastikowe są tańsze w montażu i wymagają niewielkiej konserwacji. Ponadto są znacznie lżejsze od drewnianych i przyjazne dla środowiska. Ich trwałość może być nawet pięciokrotnie większa niż w przypadku ogrodzeń drewnianych, a ponadto można je spryskać elitarną powłoką, która odstrasza szkodniki i komary. Są one również trwalsze niż ogrodzenia drewniane i wymagają mniej pracy niż ogrodzenia drewniane.

Są łatwe w utrzymaniu

W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia z tworzyw sztucznych wymagają niewielkiej konserwacji. Nie trzeba ich malować co roku ani martwić się, że zgniją. Nie rysują się też ani nie wchłaniają brudu. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, ogrodzenie z winylu jest idealne, ponieważ nie będzie się rozszczepiać. Ogrodzenia winylowe są również łatwe do czyszczenia. Dzięki temu idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi. Są również łatwe w czyszczeniu, więc nie stanowią problemu dla zwierząt domowych lub małych dzieci.

W przypadku czyszczenia ogrodzenia z winylu do czyszczenia powierzchni można użyć myjki ciśnieniowej. Jeśli jednak masz do czynienia z dużą obudową, wąż ogrodowy lub gąbka nie wystarczą. Aby usunąć trudniejsze plamy, należy zakupić specjalistyczną myjkę ciśnieniową. Aby użyć myjki ciśnieniowej, należy użyć skoncentrowanego detergentu typu „wszystko w jednym”. Należy pamiętać o założeniu gumowych rękawic i okularów ochronnych.

Ogrodzenia winylowe wymagają minimalnej konserwacji. Przy odpowiedniej pielęgnacji ogrodzenie winylowe może przetrwać około 30 lat. Większość domów jest zamieszkiwana przez 15 do 30 lat. Mimo że ogrodzenia drewniane są inwestycją długoterminową, nadal wymagają regularnego czyszczenia. Jeśli są Państwo zbyt zajęci, aby poświęcić czas na regularne czyszczenie, najlepszym rozwiązaniem może być ogrodzenie winylowe. Oprócz tego, że ogrodzenia winylowe są łatwe w utrzymaniu, są również objęte dożywotnią gwarancją. Gwarancja ta różni się w zależności od firmy.

Są tańsze niż ogrodzenia drewniane lub metalowe

Ogrodzenia winylowe i plastikowe to najtrwalsze rodzaje materiałów ogrodzeniowych, ale wymagają one również regularnej konserwacji. Ogrodzenia drewniane wymagają regularnego bejcowania i malowania, aby zachować atrakcyjny wygląd, natomiast ogrodzenia winylowe i kompozytowe wymagają niewielkiej konserwacji. Ogrodzenia aluminiowe są również tańszą alternatywą ze względu na niskie wymagania konserwacyjne. Są one odporne na blaknięcie i wilgoć. Jeśli jednak głównym problemem jest trwałość, lepszym wyborem są ogrodzenia winylowe.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest to, że są one tańsze niż drewniane. Ogrodzenia winylowe są zazwyczaj wykonane z materiałów wysokiej jakości. Są również trwałe, ale ich niższa cena może zniechęcić do zainstalowania na podwórku ogrodzenia drewnianego. Ogrodzenia winylowe jednak wolniej ulegają degradacji i dłużej wyglądają jak nowe. Materiały te charakteryzują się także dłuższą żywotnością, co może zrekompensować koszt zakupu. W porównaniu z drewnem, ogrodzenia winylowe nie wymagają prawie żadnej konserwacji.

W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi lub metalowymi, ogrodzenia winylowe są łatwiejsze w montażu. Koszt robocizny przy montażu ogrodzeń z winylu wynosi siedem dolarów za stopę, podczas gdy w przypadku drewna jest to nawet dwanaście dolarów. W cenę wliczone są zarówno materiały, jak i robocizna. Ogrodzenia winylowe są również łatwiejsze w utrzymaniu. Wymagają jedynie szybkiego spłukania i nie trzeba ich bejcować ani malować. Oznacza to mniej czasu na czyszczenie i mniej pieniędzy do zainwestowania w utrzymanie.

Zapewniają prywatność

Jeśli chcesz uzyskać poczucie prywatności i odosobnienia, dobrym rozwiązaniem są ogrodzenia plastikowe. Mogą one zapewnić całkowite odosobnienie, dodając jednocześnie walorów estetycznych do Twojego podwórka. Ten rodzaj ogrodzenia zapewniającego prywatność zazwyczaj osiąga wysokość sześciu stóp lub więcej. Można wybrać ogrodzenie panelowe lub takie, które składa się z kilku wąskich listew. Ważne jest, aby podczas planowania projektu uwzględnić lokalizację ogrodzenia, ponieważ może być ono trudne do utrzymania w dobrym stanie.

Chociaż możliwości konstrukcyjne ogrodzeń plastikowych są liczne, wiele osób preferuje je ze względu na ich walory estetyczne. Niezależnie od tego, czy chcesz zapobiec przedostawaniu się dzikich zwierząt na Twoje podwórko, czy też chcesz po prostu uniemożliwić dzieciom i zwierzętom domowym wydostanie się na zewnątrz, znajdziesz ogrodzenie plastikowe, które spełni swoją rolę. Ogrodzenia te zapewniają także dodatkowy poziom bezpieczeństwa domu, odstraszając potencjalnych złodziei. Ogrodzenia winylowe są zarówno niedrogie, jak i łatwe w montażu. Winyl jest wytrzymały, a jego wytrzymałość jest pięć razy większa niż drewna. Gładka, trwała powierzchnia zmniejsza możliwość pęknięcia w wyniku uderzenia. Zapewnia również prywatność, a winyl będzie służył przez długi czas, nie blaknąc ani nie żółknąc.

Ogrodzenia drewniane to kolejna opcja ogrodzeń zapewniających prywatność. Zapewniają one estetyczny wygląd, a jednocześnie gwarantują całkowitą prywatność. Ogrodzenia te można zabejcować na dowolny kolor lub pozostawić w stanie naturalnym, stosując ochronny środek uszczelniający. Drewno jest najpopularniejszym materiałem na ogrodzenia, ale sekwoja i drewno tekowe są droższe. Aby zapewnić sobie prywatność, można zdecydować się na drewno cedrowe, ale przed podjęciem decyzji o wyborze stylu ogrodzenia drewnianego należy rozważyć trwałość i koszt materiału.

Są łatwe do zainstalowania

Chociaż ogrodzenia plastikowe nie wymagają dużych umiejętności instalacyjnych, do postawienia ogrodzenia o długości stu stóp potrzebna jest podstawowa wiedza stolarska. Jeśli jesteś pewny swoich umiejętności majsterkowicza, możesz zainstalować 100 stóp ogrodzenia w ciągu zaledwie weekendu, oszczędzając od dziesięciu do dwudziestu dolarów na każdym metrze bieżącym. Aby instalacja była perfekcyjna, należy zacząć od prawidłowego ustawienia słupków i rozstawu. Następnie umieść sztachety w szczelinach słupków. Włóż dolną szynę do dolnego wspornika sztachety, a następnie włóż następny słupek do otworu w słupku. Pamiętaj, aby wyregulować słupek do pionu lub usztywnić go za pomocą ukośnych desek. Następnie wsuń panele w rowek dolnej sztachety.

Po określeniu długości plastikowych słupków ogrodzeniowych można rozpocząć proces montażu. W tym celu należy zacząć od wyznaczenia linii przebiegu. Upewnij się, że jest ona równa i prosta, i zaznacz odległość między słupkami. Następnie można zamocować sztachety, wbijając je w otwory. Następnie można rozciągnąć sztachety tak, aby sięgały do górnej części otworów w szynach. Następnie należy wbić słupki w dół, aż będą równe z otworami w szynach.

Po ustawieniu słupków zamontuj górną szynę. Umieść górną szynę w pierwszym słupku, a dolną szynę w drugim. Szyny w kształcie litery U powinny być równomiernie wyśrodkowane i równo ustawione. Po ustawieniu słupków wsuń deski winylowe w dolny kanał sztachety. Następnie nasuń górną szynę na deski. Po uzyskaniu satysfakcjonującego wyglądu wystarczy usunąć górną szynę i cieszyć się nowym ogrodzeniem!

By akte