Jak zwiększyć skuteczność nakładki akustycznej na płot?

ogrodzenia-dzwiekochlonne
ekrany-dzwiekochlonne

Dodanie akustycznego toppera ogrodzenia to świetny sposób na poprawę dźwięku w Twojej nieruchomości. Jest to również łatwy sposób na dodanie prywatności do swojego podwórka. Możesz wybierać spośród wielu różnych wzorów, w tym drewna i winylu. Istnieje również kilka kroków, które możesz podjąć, aby topper był bardziej skuteczny.

Instalacja winylu obciążonego masą

Korzystanie z winylu obciążonego masą jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów blokowania hałasu. Jest to ciężki, elastyczny materiał, który jest używany do wygłuszania okien, drzwi i ogrodzeń. Można go zainstalować na kilka różnych sposobów. Mass loaded vinyl ma ocenę STC na poziomie 27. Przed zakupem należy skontaktować się z producentem.

Aby zainstalować winyl obciążony masą, najpierw przytnij go do rozmiaru. Upewnij się, że masz dobry nóż do tego zadania. Po wycięciu, użyj noża użytkowego, aby otworzyć obszar wokół penetracji. Jeśli jest zbyt wiele otworów, wypełnij je taśmą PCV lub uszczelniaczem. To dobry pomysł, aby inna osoba pomogła Ci w tej pracy.

Następnie nałóż na powierzchnię akustyczną masę uszczelniającą. Możesz również użyć kleju w sprayu. Klej w sprayu jest trochę niechlujny i może pozostawić ślady na ścianie.

Następnie należy zainstalować zawór MLV. Można ją przymocować za pomocą śrub lub gwoździ. Będziesz chciał upewnić się, że MLV wisi luźno. Idealnie, powinien obejmować cały płot. Będziesz także chciał zainstalować podkładki kitowe wokół skrzynek elektrycznych.

Możesz również zainstalować winyl obciążony masą, układając go na istniejącej warstwie suchej zabudowy. Należy go powiesić co najmniej 2 dni po instalacji. Pozwala to materiałowi zaaklimatyzować się w środowisku. Będziesz także chciał się upewnić, że arkusz jest pokryty taśmą barierową. Należy również upewnić się, że materiał jest zszywany lub przybijany co osiem cali. Możesz również przyciąć MLV na wymiar przed instalacją, aby wyeliminować przerwy między arkuszami.

Jeśli instalujesz topper na ogrodzeniu, możesz chcieć mieć dodatkową pomoc. Jeśli umieszczasz topper na ogrodzeniu, które wychodzi na hałaśliwą ulicę, powinieneś upewnić się, że jest ono dźwiękoszczelne. Powinieneś również użyć kabiny wokalnej, aby zmniejszyć echo. Akustyczny topper na ogrodzenie powinien być umieszczony przed ogrodzeniem, a nie za nim.

Winyl obciążony masą można kupić w dwóch różnych rozmiarach. Wersja 2lb jest droższa, ale jest bardziej skuteczna.

Dodanie obrzeża

Dodanie nasypu do ogrodzenia akustycznego lub ściany może być świetnym sposobem na stworzenie naturalnej bariery. Jednak wielkość redukcji hałasu jest ograniczona przez rozmiar nasypu, rodzaj roślin i dostępną przestrzeń.

Bermy to podniesione kopce ziemi, które mogą być wykorzystane do pochłaniania hałasu. Są one również korzystne, ponieważ można je wykorzystać do poprawy drenażu. Mogą również pomóc w zmniejszeniu przepływu wiatru i wody. Możesz je również wykorzystać do poprawy wyglądu swojego podwórka.

Kraty są użytecznym narzędziem w ogrodach miejskich, ponieważ mogą pomóc w zmniejszeniu hałasu spowodowanego ruchem drogowym. Można je również wykorzystać do zmniejszenia wysokości ściany lub ogrodzenia.

Najlepsze nasypy są wykonane z dobrze odwodnionej gleby, więc dobrym miejscem do rozpoczęcia jest dobrze zagęszczona warstwa gliny. Warto również upewnić się, że nasyp ma stałe nachylenie. Pomoże to uczynić nasyp bardziej atrakcyjnym wizualnie.

Nasypy zapewniają również solidną powierzchnię do sadzenia. Możesz dodać drzewa i krzewy do nasypu, aby stworzyć kurtynę dźwiękową. Tego typu rośliny zablokują dźwięk, zapewnią kolor i zwiększą rozmiar obszaru nasadzeń.

Berms może również pomóc zrobić funkcję wody. Funkcja wodna może pomóc w stworzeniu białego szumu, który pomoże Ci się uspokoić. Możesz również użyć roślin, aby stworzyć efekt uspokajający, a także nieregularną ścianę, aby stworzyć „przerwę w kolorze”.

Można również użyć berm jako ogrodzenia, a następnie dodać ogrodzenie prywatności do berm. Możesz także użyć nasypu, aby dodać wysokość do swoich roślin. Bermy mogą również działać jako mini zapory, kierując wodę z powrotem do domu lub z dala od niego.

Kępy mogą pomóc w redukcji hałasu, drenażu i przepływie wody. Powinny one jednak być wykonane przez profesjonalnego projektanta krajobrazu. Najlepsze rezultaty uzyskamy, gdy połączymy je z innymi elementami blokującymi dźwięk. Elementy te mogą obejmować wysoki wiecznie zielony żywopłot na zewnętrznej stronie muru ogrodowego, krótki mur na szczycie bermu oraz wodotrysk wewnątrz muru ogrodowego.

Dodanie koców akustycznych

Dodanie koców akustycznych do toppera ogrodzenia to świetny sposób na poprawę izolacji akustycznej Twojego ogrodzenia. Materiały te działają dobrze w łagodzeniu wysokich częstotliwości i mogą przekształcać dźwięk w śladową energię cieplną. Są one szczególnie przydatne w ustawieniach przemysłowych, gdzie zanieczyszczenie hałasem jest problemem.

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów koców akustycznych jest Quiet Quilt. Są one wykonane do długotrwałego użytku zewnętrznego i mogą być używane z każdym rodzajem ogrodzenia. Te koce są często używane na budowach i dla lokali muzycznych. Są łatwe do powieszenia na dowolnej strukturze i mogą być używane do blokowania hałasu z dowolnego źródła.

Innym rodzajem materiału na ogrodzenie akustyczne jest Grommeted Industrial Blanket. Są one przeznaczone do pochłaniania dźwięku i wibracji, a ich montaż jest łatwy. Są one montowane od góry i zabezpieczone za pomocą śrub. Te koce są używane na placach budowy, w zakładach produkcyjnych i innych ustawieniach przemysłowych.

Innym rodzajem koca akustycznego jest koc bariery dźwiękowej eNoise Control. Te koce są produkowane specjalnie dla placów budowy i są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć hałas na placu budowy. Są one pikowane po obu stronach i mają otwory na grommet. Są one pół funta na stopę kwadratową, dzięki czemu są opłacalne.

Masowo ładowany winyl to kolejna świetna opcja dla ogrodzeń dźwiękoszczelnych. Materiały te są trwałe, łatwe w instalacji i są bardzo przystępne cenowo. Mogą być przymocowane do ramy ogrodzenia lub używane jako kanapka między dwoma panelami. Trzeba będzie zmierzyć długość i wysokość swojego ogrodzenia przed zakupem materiału. Będziesz chciał zostawić około cala zakładki na każdej stronie ogrodzenia. Ta zakładka może być uszczelniona za pomocą kleju akustycznego lub taśmy piankowej.

Wreszcie, można zdecydować się na dodanie dźwiękoszczelnych kurtyn do swoich paneli ogrodzeniowych. Te panele są wykonane z ciężkiego winylu masowego i są przeznaczone do blokowania dźwięku i pochłaniania go. Zazwyczaj są one wykonane z czarnego winylu, ale można je również znaleźć w innych kolorach. Mogą być zainstalowane na ogrodzeniach akustycznych, lub na ogrodzeniach akustycznych. Będą one również pracować, aby zablokować hałas z jednostek HVAC i pomp basenowych.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ogrodzenia dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte