Rodzaje ogrodzeń przeciwhałasowych

panele-akustyczne-poznan
ogrodzenia-akustyczne

Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem, który chce zapobiec przenoszeniu hałasu przez swoje ogrodzenie, czy jesteś właścicielem domu, który chce poprawić odporność na dźwięk istniejącego ogrodzenia, istnieje kilka rodzajów ogrodzeń, które mogą pomóc. Należą do nich masowo ładowane ogrodzenia winylowe, Wood i akustyczne.

Drewno

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy remontujesz istniejącą nieruchomość, istnieje wiele korzyści z zainstalowania drewnianego ogrodzenia akustycznego. Ten rodzaj ogrodzenia jest trwały i wymaga minimalnej konserwacji.

Jeśli rozważasz budowę ogrodzenia akustycznego, aby pomóc zablokować hałas, możesz również rozważyć dodanie bariery dźwiękowej do ogrodzenia. Zwiększy to skuteczność ogrodzenia, zmniejszając hałas jeszcze bardziej.

Najczęstsze materiały używane do budowy ogrodzenia akustycznego to beton, mur i winyl. Beton jest najbardziej opłacalny, ale jest też najmniej trwały. Jednak ten materiał jest również najłatwiejszy do zainstalowania. Jeśli masz akustyczne ogrodzenie, możesz dodać koc dźwiękowy między dwiema warstwami ogrodzenia.

Masowo obciążony winyl to kolejna opcja dla Twojego ogrodzenia. Ten produkt jest gęsty i ciężki, co czyni go doskonałym wyborem do tłumienia dźwięku. Możesz zainstalować go bezpośrednio na ogrodzeniu akustycznym lub użyć go w połączeniu z innymi materiałami ogrodzeniowymi. Masowo obciążone arkusze winylowe powinny być nakładane na ramę ogrodzenia. Następnie należy je potraktować uszczelnieniem akustycznym.

Innym rodzajem ogrodzenia, które możesz rozważyć, jest ogrodzenie prywatności PCV. Ten płot wykorzystuje system blokowania języka i rowków, aby zatrzymać fale dźwiękowe przed ucieczką. Może być pomalowany, aby zmieszać się z otoczeniem domu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ogrodzeń blokujących hałas, skontaktuj się z Jay Fencing. Nasi profesjonalni instalatorzy ogrodzeń mogą pomóc Ci stworzyć akustyczne ogrodzenie. Ten typ ogrodzenia pomoże Ci chronić Twój dom przed hałasem drogowym, ruchliwymi sąsiadami i innymi źródłami hałasu.

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, remontujesz istniejący lub musisz zablokować hałas drogowy, rozważ zainstalowanie ogrodzenia, które wykona zadanie. Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń, które blokują hałas, w tym drewna, betonu i muru. Każdy typ ma swoje własne zalety i wady. Na przykład, ogrodzenie akustyczne może być bardzo drogie w budowie, ale może również rdzewieć.

Dobrym wyborem jest również ogrodzenie wykonane z litego drewna. Jednak ogrodzenie wykonane z drewna może mieć szczeliny, które pozwalają na ucieczkę dźwięku. Aby uzyskać bardziej solidne ogrodzenie, lepsze może być ogrodzenie dwuścienne.

Winyl obciążony masą

Pierwotnie stworzony przez NASA, Mass Loaded Vinyl stał się popularną barierą dźwiękową. Posiada unikalną kombinację wymiarów, dzięki czemu jest elastyczny, gęsty i wodoodporny. Jest używany w wielu zastosowaniach przemysłowych, w tym w dźwiękoszczelnych zespołach ścian, jednostkach klimatyzacyjnych i stacjach radiowych.

Mass Loaded Vinyl jest dostępny zarówno w arkuszach jak i rolkach. Arkusze są preferowane dla mniejszych projektów, podczas gdy rolki są najlepsze dla większych prac.

Mass Loaded Vinyl jest często stosowany w dźwiękoszczelnych zespołach sufitowych, ale może być również stosowany na rurach, drzwiach, ogrodzeniach i ścianach. Mass Loaded Vinyl ma gęstość pomiędzy jednym a dwoma funtami na stopę kwadratową, co czyni go dobrą alternatywą dla ołowiu. Jest również bezwonny i odporny na wysoką temperaturę.

Podczas instalacji MLV należy zwrócić uwagę, aby nie była ona zbyt szczelna. Jeśli szczelina jest zbyt duża, dźwięk będzie mógł się wydostać. Wskazane jest również użycie dobrego uszczelniacza akustycznego do uszczelnienia szczelin i szwów. Jeśli instalujesz MLV wokół ogrodzenia, powinieneś pokryć cały obszar produktem.

MLV jest zwykle sprzedawany w opakowaniach o powierzchni 16, 40 lub 100 stóp kwadratowych. Każdy arkusz ma grubość około 1/8″, co czyni go ciężkim materiałem. Najlepiej jest zainstalować go na tle suchej zabudowy. Można go również przymocować do ogrodzenia za pomocą śrub lub gwoździ. Jeśli instalujesz go wokół jednostki AC lub generatora, może być konieczne użycie wzmocnionych przelotek, aby go zabezpieczyć.

Mass Loaded Vinyl jest zwykle sprzedawany w rolkach, chociaż jest również dostępny w arkuszach. Możesz przyciąć rolkę do rozmiaru, którego potrzebujesz. Jednak materiał jest trochę flimsy i może zostać uszkodzony podczas wieszania.

Mass Loaded Vinyl jest używany do wygłuszania ścian, drzwi, klimatyzatorów, ogrodzeń i stacji radiowych. Jest również używany do tworzenia skrzynek dźwiękowych dla generatorów. Jest to produkt bezpieczny, nietoksyczny i dostępny w różnych kolorach. Jest również wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. Jest to jeden z najlepszych dostępnych materiałów do budowy barier akustycznych. Można go również łączyć z innymi elementami redukującymi hałas w celu uzyskania maksymalnej izolacji akustycznej.

ogrodzenia akustyczne

Używanie ogrodzeń do blokowania hałasu może być świetnym pomysłem. Jeśli mieszkasz w sąsiedztwie, gdzie są ruchliwe drogi, możesz chcieć cieszyć się swoją przestrzenią zewnętrzną bez konieczności radzenia sobie z hałasem. Jeśli mieszkasz w zarządzanej społeczności, możesz mieć zasady w miejscu przeciwko uciążliwemu hałasowi.

Wybór odpowiedniego ogrodzenia do blokowania hałasu może być trudny. Chcesz wziąć pod uwagę wysokość ogrodzenia i jak gruby jest. To również musi być solidne. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenie, które nie jest bardzo wysokie, zatrzyma tylko hałas z przejeżdżających samochodów.

Możesz również użyć ogrodzenia, aby zmniejszyć dźwięk pociągów. Powinieneś upewnić się, że twoje ogrodzenie ma dużo solidnej masy, aby pochłonąć hałas. Możesz również użyć roślin lub innych gęstych obiektów, aby zablokować dźwięk.

Dodanie masowo obciążonego winylu do ogrodzenia akustycznego może pomóc poprawić wydajność bariery dźwiękowej ogrodzenia. Możesz kupić masowo załadowany winyl w rolkach i zastosować go po ogrodzeniu jest wzniesiony. Masowo obciążony winyl jest gruby i ciężki, co czyni go idealnym do blokowania hałasu. Jest on również łatwy w instalacji. Jednak dobrym pomysłem jest użycie uszczelniacza akustycznego, aby uszczelnić wszelkie szczeliny w winylu.

Oprócz stosowania ogrodzeń do blokowania hałasu, można również sadzić drzewa i krzewy do pochłaniania dźwięku. Możesz użyć roślin, aby rosły przed ogrodzeniem lub rosły z tyłu.

Aby ogrodzenie było skuteczne, musi być wystarczająco wysokie, aby zablokować fale dźwiękowe. Możesz również zbudować ogrodzenie na szczycie wzniesienia, aby zwiększyć jego skuteczność jako bariery akustycznej. Może być również konieczne dodanie do projektu osłony dla zwierząt.

Jeśli rozważasz instalację ogrodzenia, pamiętaj, aby porozmawiać ze specjalistą od instalacji ogrodzenia. Będą oni w stanie zaoferować porady dotyczące najlepszego rodzaju ogrodzenia, które można wykorzystać do blokowania hałasu. Możesz również skontaktować się z lokalną radą, aby sprawdzić, czy mają jakieś zasady w miejscu dla zmniejszenia hałasu.

Chociaż istnieje wiele rodzajów ogrodzeń, najlepszą opcją jest ogrodzenie akustyczne. Jeśli instalujesz ogrodzenie na zboczu, upewnij się, że nie ma szczeliny na dole.

Wzmocnienie właściwości dźwiękochłonnych istniejącego już ogrodzenia

Dodanie masy do istniejącego ogrodzenia może pomóc zapobiec przechodzeniu fal dźwiękowych przez ogrodzenie. Jest to szczególnie skuteczne dla tych, którzy mają sąsiadów, którzy są hałaśliwi. Dodanie koców dźwiękowych może być również skuteczne, jeśli problem znajduje się w obszarze systemu HVAC Twojego domu. Masowo ładowany winyl może być również dodany do istniejącego ogrodzenia, zapewniając dźwiękoszczelne rozwiązanie.

Wysokość ogrodzenia jest również ważne, gdy rozważa się dźwiękoszczelność swojego ogrodzenia. Wyższe ogrodzenie może być konieczne dla lokalizacji domu, ale może nie być zgodne z lokalnymi przepisami. Ponadto, należy rozważyć dominujące wiatry w Twojej okolicy. Te wiatry mogą być spójne lub nieprzewidywalne. Dlatego trzeba będzie zaprojektować swój płot, aby wziąć na tych dominujących wiatrów.

Istnieje wiele różnych rodzajów hałasu, z którymi borykają się właściciele domów. Wiedza o tym, gdzie są te źródła, może pomóc w podjęciu decyzji o najlepszym dźwiękoszczelnym ogrodzeniu dla Twojego domu. Masowo ładowany winyl jest bardzo skutecznym blokerem dźwięku, zwłaszcza gdy próbujesz zwalczyć hałaśliwych sąsiadów. Masowo ładowany winyl jest łatwy w instalacji i bardzo elastyczny, co czyni go idealnym do stosowania w domu na zewnątrz.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ogrodzenia dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte